06.08.2009 Neljapäev

Tartu Ekspress lõpetas ilmumise

Veel esmaspäeval ei olnud lehe töötajatel täit selgust neljapäevase lehe ilmumise kohta. Neljapäeval lehte aga ilmunud. "Tartu Ekspress lõpetas ilmumise. Täname kõiki oma lugejaid ja koostööpartnereid. Tartu Ekspressi kollektiiv," teatab ajalehe veebileht lakooniliselt.

Tartu Ekspressi peatoimetaja Jaan Olmaru nentis, et tegevuse lõpetamise otsus on tehtud. "Lähiajal peaks lehe pankrotiavaldus kohtusse jõudma ja siis lähevad asjad oma rada," ütles Olmaru BNS-ile.

Tasuta ajaleht Tartu Ekspress oli koos raadiojaamaga Sun FM pankrotti läinud meediafirma Via Concept üks viimseid oste ning jätkas iseseisva tütarfirmana tegevust ka peale Via Concepti pankrotti.

"Olukord reklaamiturul läks siiski järjest raskemaks ja kui sai selgeks, et lisaraha kuskilt ei tule, tuli tegevus lõpetada," nentis Olmaru.

Viimase EMOR-i uuringu kohaselt oli ainult Tartus levitataval Tartu Ekspressil 21.000 lugejat.

Via Concepti pankrotihaldur Indrek Lepsoo on üritanud korduvalt Tartu Ekspressi ja samuti Via Conceptile kuuluvat raadiojaama Sun FM maha müüa, kuid enampakkumised ebaõnnestusid. Tartu ajalehe omanikfirmaks on 40.000-kroonise osakapitaliga OÜ Tartu Ekspress, mis kuulub täielikult Via Conceptile.

Börsifirma AS-i Luterma (endine Kalev) tütarfirma Via Concepti pankroti kuulutas kohus välja 20. mail.

Kahjumlikult tegutsenud Via Concept andis välja mitmeid ajakirju, opereeris kaht telekanalit, uudisteportaali, tasuta ajalehte ja raadiojaama.BNS

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference