09.03.2016 Kolmapäev

Tallinn karmistab tänavu velotaksode kasutamist

Tallinna transpordiamet töötab suvehooajaks välja velotaksode regulatsiooni, mis peaks oluliselt karmistama kolmerattaliste jalgrataste ärilist tegevust.

Tallinna linna kehtestatav uus regulatsioon peaks velotaksode nõudeid karmistama ja nende hulka vähendama
Tallinna linna kehtestatav uus regulatsioon peaks velotaksode nõudeid karmistama ja nende hulka vähendama Foto: PM

"Meil on ikkagi tõsine plaan velotaksode kõrghooaja alguseks regulatsioon valmis saada. Uus regulatsioon peaks velotaksode nõudeid karmistama ja nende hulka vähendama. Põhirõhk on sellel, et likvideerida velotaksode ohtlikkus rahvarohketes kohtades," ütles Tallinna transpordiameti juhataja asetäitja Tiit Siimon BNS-ile.

Siimon rääkis, et ta ei soovi sel teemal oluliselt rohkem kommentaare jagada, kuna regulatsiooni terviklik kontseptsioon on veel välja töötamisel. "Praegu on näiteks mõned lahtised otsad velotaksode kui sõidukite osas, et kuidas neid tavalistest jalgratastest eristada," märkis ta.

Tallinna kesklinna vanem Alar Nääme sõnul pole velotaksode tegevus praegu kuidagi reguleeritud. "Kuna tegemist on siiski teenuse pakkumisega ehk reisijate vedamisega, siis on selge, et selline tegevus peab olema reguleeritud ning vastama mingitele kriteeriumidele," ütles ta.

Möödunud aasta suve lõpus teatas Tallinna linnavalitsus, et enam kui kümne aastat kestnud diskussiooni järel keelab linnavõim vanalinnas reisijateveo teenust pakkuvate kolmerattaliste jalgrataste liikumise.

Tallinna linnavalitsus pöördus pärast seda majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poole, et teha koostööd velotaksode äritegevuse reguleerimise osas.

Samas ühistranspordiseaduse järgi kuulub velotaksode reguleerimine kohaliku omavalitsuse pädevusse. Seaduse kohaselt on Tallinna transpordiametil õigus jalakäijate ohutuse tagamiseks piirata erinevate liikluskorraldusvahendite tegevust.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!