10.06.2021 Neljapäev

Smartpost Itella hoiatab ettevõtte nime alt saadetud petulinkide eest

Smartpost Itella teatel on levimas petuskeem, kus ettevõtte nime kasutades üritatakse inimestelt võltslinkide kaudu raha välja petta ning saada ligipääsu nende pangaandmetele. 

Linke saadetakse erinevate interneti müügikuulutuste peale kasutades nii eesti- kui ka välismaiseid telefoninumbreid.
Linke saadetakse erinevate interneti müügikuulutuste peale kasutades nii eesti- kui ka välismaiseid telefoninumbreid. Foto: pixabay

Linke saadetakse erinevate interneti müügikuulutuste peale kasutades nii eesti- kui ka välismaiseid telefoninumbreid, teatas Smartpost. 

Mitmed Eesti inimesed on meid teavitanud kelmusest, kus neile saadetakse interneti müügikuulutuse peale sõnum, mille sisuks on näiline huvi müüdava toote vastu. Tehingu kinnitamiseks saadetakse Itella Smartposti logo ning kirjadega link, mille kaudu juhitakse inimene võõrale veebilehele, kus palutakse raha saamiseks sisestada oma pangakaardi andmed,

kirjeldas Itella Estonia tegevjuht Meelike Paalberg pressiteates.

Ta rõhutas, et Smartpost Itella aga taoliseid linke kunagi ei edasta ning oma klientide finantsandmeid ei küsi. "Sarnaste sõnumite saamisel tuleks koheselt pöörduda politsei poole," toonitas Paalberg.

Paalberg selgitas, et teavituse saamisel tuleks esmalt vaadata, milliselt aadressilt või telefoninumbrilt teade saabub. "Smartpost Itella saadab oma klientidele teateid ainult Eesti suunakoodiga numbrilt SMS-i vahendusel ning saatjana on alati kirjas Smartpost. Kui teade tuleb e-maili teel, siis tuleb kahtluse korral kindlasti jälgida, et domeeni lõpp oleks EE," lisas Paalberg.

Ta märkis, et eriti valvsaks peaksid muutma alternatiivsetest kommunikatsioonikanalitest, näiteks WhatsAppi kaudu tulevad sõnumid, sest Smartpost Itella saadab oma teavitusi ainult sõnumi ning e-maili teel.

Antud kelmuse ohvriks langemisel soovitab Paalberg teha tehingu osas pangale tagasinõude avalduse ning oma krediitkaart koheselt sulgeda. Kõik praegused juhtumid on ettevõtte teatel antud üle politsei- ja piirivalveametile, kellega tehakse igakülgset koostööd kelmide tabamiseks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!