22.05.2018 Teisipäev

SEB käivitab kontoteabe ja makse algatamise teenused

SEB käivitab kontoteabe ja makse algatamise teenused seoses sellega, et pank hakkab rakendama makseteenuste direktiivi nõudeid, võimaldades kliendi nõusolekul kolmandatel isikutel juurdepääsu konto- ja makseteenustele.

Uus teenus tuleneb käesoleval aastal jõustunud makseasutuste ja e-raha asutuste seadusest, millega rakendatakse uus Euroopa Liidu makseteenuste direktiiv Eesti seadustikku. Direktiivi kohaselt saavad makse algatamise teenust ja kontoteabe teenust pakkuda ettevõtted, kellel on selleks finantsinspektsiooni antud tegevusluba, teatas pank.

"Ootame, et SEB-ga võtavad ühendust litsentseeritud teenusepakkujad, kes saavad hakata kasutama SEB kontoteabe ja makse algatamise teenuseid, et oma klientidele uudseid teenuseid pakkuda," ütles SEB Balti divisjoni kanalite digitaalse strateegia juht Ragnar Toomla.

SEB uuenduse sihtgrupp on finantstehnoloogiaettevõtted, mille abil saab pank laiendada klientidele pakutavat teenuste valikut. Seejuures jäävad pankade hoitavad kliendiandmed endiselt täielikult kaitstuks ja andmeid on võimalik vahetada ainult kasutaja antud selgesõnalisel nõusolekul.

Uue makseteenuste direktiivi rakendussätted näevad ette, et pangad võimaldavad juurdepääsu kontoteabe ja makseteenustele alates 2019. aasta sügisest. SEB on välja töötanud rakendusprogrammiliidesed (API), mille eesmärk on anda teenusepakkujatele võimalus pakkuda klientidele uusi teenuseid kõigis kolmes Balti riigis.

Läti ja Leedu seadustik ei ole veel direktiiviga vastavusse viidud, seepärast on teenusepakkujate juurdepääs liidestele avatud esialgu vaid Eestis, kus kohalikud seadused ja määrused on juba paigas. Vastavad seadused peaksid Leedus ja Lätis jõustuma sel suvel. Seejärel saab pank pakkuda juurdepääsu konto- ja makseteenustele ka Lätis ja Leedus.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes