31.07.2018 Teisipäev

Salva Kindlustus maksis poole aastaga 6,1 miljonit eurot hüvitisi

Salva Kindlustus maksis aasta esimese kuue kuuga klientidele kokku ligi 6,1 miljoni euro hüvitisi, millest liiklus- ja kaskokindlustuse hüvitiste väljamaksed moodustasid kokku ligi 4 miljonit eurot.

Poole aastaga hüvitas Salva Kindlustus üle 2,3 miljoni euro eest liikluskindlustuse ning üle 1,6 miljoni euro ulatuses kaskokindlustuse kahjusid. Liikluskahjude juhtumid olid enim seotud parklas manööverdamisega ning teistele autodele tagant otsasõiduga. Üksnes juunis ulatusid liikluskahjud ligi 390 000 euroni kui eelmisel aastal oli see number veel 260 000, teatas Salva.

Kaskokahjusid on Salva sellel aastal hüvitanud 1,6 miljonit, millest juunikuus maksti välja 280 000 eurot. Suurimad ühekordsed kahjud kaskokindlustuses olid enamasti seotud veokite või põllumajandustehnikaga toimunud avariidega.

Salva Kindlustuse kindlustusdirektor Urmas Kivirüüt märkis, et esimesel poolaastal õnneks ühtegi märkimisväärselt suure kahjusummaga õnnetust Salva klientidel ei juhtunud, kuigi ka kõik väiksemad õnnetused võivad tavaelu suurel määral häirida. "Mõnda aega kestnud trendina võib ehk kindlustuse vallast välja tuua selle, et üha rohkem sõlmitakse kindlustust oma väikeelektroonika kaitsmiseks, kuid summad ka seal on järjest kasvamas, sest inimeste taskutes, käekottides ja isegi laste käes olev elektroonika muutub ka ühe hinnalisemaks," lausus Kivirüüt.

"Muret tekitab aga pigem see, et viimasel ajal on hüppeliselt kasvanud liiklusõnnetuste hulk. Eelmise aasta juunikuuga võrreldes oleme see juuni hüvitanud ligi 50 protsendi võrra rohkem kahjusid," sõnas Kivirüüt. "Ka see nädalavahetus oli liikluses taas üks hukkunuga avarii ja vigastatuid oli mitmeid ning kui võtta üleüldist Eesti statistikat aasta algusest, siis on inimkannatanutega liiklusõnnetuste arv tõusnud möödunud aastaga võrreldes üle 8 protsendi ja hukkunute arvu tõus läheneb lausa 50 protsendile."

Väljamakstud varakahjusid kogunes kuue kuuga kokku ligi 1,5 miljonit eurot, mis on möödunud aasta sama ajaga võrreldes jäänud sarnasele tasemele. Juunikuu hüvitised moodustasid sellest 190 000 eurot. Suurimad ühekordsed kahjud on seotud tulekahjudega, kuid kõige sagedamini tuleb hüvitada erinevaid vee- ning väikeelektroonika purunemise kahjusid.  

Reisikindlustust on Salva hüvitanud poole aasta jooksul üle 520 000 euro eest, millest juunis maksti välja üle 60 000 euro.

Aasta esimese kuue kuuga kogus Salva Kindlustus ligikaudu 11,4 miljoni euro ulatuses kindlustusmakseid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes