21.06.2016 Teisipäev

Saabi autobränd kaob ajalukku

Trollhättanis elektriautode tootmist jätkav National Electric Vehicle Sweden (NEVS) teatas teisipäeval, et tema autod ei hakka kandma Saabi nime, vaid on Nevsid.

NEVS tunnistas, et ei suutnud Rootsi kaitsetööstuskontserni Saab veenda, et see lubaks tuleviku elektriautodel kanda Saabi nime
NEVS tunnistas, et ei suutnud Rootsi kaitsetööstuskontserni Saab veenda, et see lubaks tuleviku elektriautodel kanda Saabi nime Foto: Reuters

NEVS tunnistas, et ei suutnud Rootsi kaitsetööstuskontserni Saab veenda, et see lubaks tuleviku elektriautodel kanda Saabi nime.

NEVS lubas oma esimese elektriauto välja tuua järgmisel aastal, see ehitatakse Saab 9-3 platvormile, aga kannab Nevsi kaubamärki.

Rootsi esimene Saab valmis 1949. aastal ja kujunes Volvo sportlikuks konkurendiks.

Kaitsetööstuskontsernist eraldatud Saabi autotootmine müüdi 1990. aastal General Motorsile, mis omakorda müüs selle 2010. aastal Hollandi Spykersile. 2012. aastal läks Saab pankrotti ja NEVS võttis üle selle varad, kuid kaubamärgi omandas kaitsetööstuskontsern, vahendas BNS.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!