08.10.2018 Esmaspäev

Raplamaa omavalitsusjuhid: Eesti Post peab arvestama maapiirkondadega

Rapla maakonna omavalitsusjuhtide sõnul ei arvesta riigiettevõte Eesti Post maapiirkondade posti- ja sideteenuste vajadusega.

Soovime, et riigihalduse minister aitaks säilitada postiteenuste kättesaadavust ka keskustest kaugemates maapiirkondades ning et keskvalitsus võtaks riigiettevõtte Eesti Posti strateegilisel juhtimisel arvesse maapiirkondade erisusi, mitte ainult kasumi teenimist, kirjutavad Raplamaa Omavalitsuste Liidu liikmed kirjas riigihalduse minister Janek Mäggile.

Nende sõnul on ettevõte sulgenud järjest postkontoreid ja postipunkte, kuid asemele ei ole tulnud uusi arendusi.

"Ei ole normaalne, kui riigiettevõte Eesti Post, kes reklaamib ennast rahvusvahelise logistikaettevõttena, mille eesmärk on teha kliendid õnnelikuks ning neile maailm koju kätte tuua, jätab ühe osa elanikest ilma postiteenuseta. Praegu on riigiettevõtte tegevus aasta-aastalt halvendanud postiteenuse kättesaadavust ning on eiranud kohalike omavalitsuste ettepankuid," kirjutavad omavalitsusjuhid pöördumises.

Omavalitsusjuhid tõid näite, kus Rapla Tarbijate Ühistu kaupluses prooviti postipakkide vahendamise teenust, kuid müüjate vastuseisu tõttu teenus lõpetati, sest postipakkide rohkuse tõttu ei saanud müüjad enam põhitööga tegeleda. Eesti Posti kompensatsioon on samas 100 eurot kuus täiskoormusega töö eest.

Eesti Posti kontserni põhitegevusala on posti-, logistika- ja infologistikateenuste osutamine ning e-arvete käitlemine. Omandisuhtelt on AS Eesti Post Eesti riigile kuuluv äriühing, mis kasutab Omniva kaubamärki. Kontsernis töötab 2300 inimest üle Baltikumi ning ettevõtte 2017. aasta käive oli 99,8 miljonit eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes