11.03.2024 Esmaspäev

Õiguskantsler: omavalitsus peab katma inimese hoolduskulud täielikult

Õiguskantsler Ülle Madise tuletas valdadele ja linnadele meelde, et omavalitsus peab katma inimese hoolduskulud täielikult ja omaosalust ei tohi nende arvel kasvatada.

Seaduse järgi peavad vallad ja linnad katma inimese hoolduskulud täielikult, omaosalust ei tohi nende arvel kasvatada, teatas õiguskantsler.
Seaduse järgi peavad vallad ja linnad katma inimese hoolduskulud täielikult, omaosalust ei tohi nende arvel kasvatada, teatas õiguskantsler. Foto: pexels

Õiguskantsler võrdles sotsiaalkindlustusameti kodulehel avaldatud kohalike omavalitsuste kehtestatud hoolduskulude katmise piirmääraasid ja avastas, et mitme valla ja linna kehtestatud piirmäär ei võimalda katta ühegi hooldekodu teenuse hinnas sisalduvat inimese hooldamise kulu või inimesel saada hooldekodukohta koduvallas või -linnas ega mõnes muus inimese elukohast mõistlikul kaugusel asuvas kohas, kui ta seda soovib.

Seaduse järgi peavad vallad ja linnad katma inimese hoolduskulud täielikult, omaosalust ei tohi nende arvel kasvatada....


Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255