08.12.2016 Neljapäev

Nime muutmisest tuleb toetuste saamiseks teavitada ka panka

Sotsiaalkindlustusamet sai novembrikuus pankadelt tagasi ligi 200 peretoetuste ja vanemahüvitise makset peamiselt sel põhjusel, et arvelduskonto omaniku nimi ei lange kokku toetuse saaja nimega.

Sotsiaalkindlustusameti perehüvitiste juhi Jelena Kupri tuletab inimestele meelde, et toetuste saajad, kelle nimi on muutunud (näiteks seoses abiellumisega), peaksid pöörduma isikut tõendava dokumendi ja nime muutmise dokumendiga panka, et oma andmeid ka seal muuta. „Vastasel juhul ei saa need inimesed sotsiaalkindlustusameti makstavaid toetusi kätte õigeaegselt,“ lisas ta.

„Sotsiaalkindlustusameti infosüsteemis muudetakse toetuse saaja nimi automaatselt rahvastikuregistri andmete alusel. Kui aga pangas jääb isiku nimi muutmata, laekuvad toetused sotsiaalkindlustusametile tagasi ja toetuste maksmine viibib,“ selgitas Kupri pressiteate vahendusel.

Tänavu novembris maksis riik peretoetusi rohkem kui 158 000 inimesele ja vanemahüvitist umbes 19 000 inimesele. Peretoetusi ja vanemahüvitisi makstakse iga kuu 8. päeval.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes