gif Company 930x140 ee

 

16.11.2018 Reede

Muu hulgas äriregistrit haldav RIK plaanib Smart-ID kasutusele võtta

Muu hulgas äriregistrit ja selle ettevõtjaportaali haldav registrite ja infosüsteemide keskus (RIK) plaanib enda hallatavates süsteemides kasutusele võtta autentimislahenduse Smart-ID, mis hiljuti sai juriidiliselt võrdseks omakäelise allkirjaga.

"Plaanime enda hallatavates süsteemides Smart-ID kasutusele võtta ja tegeleme juba ka ettevalmistavate töödega, kuid täpset tähtaega, mis ajast alates saab seda meie keskkondades kasutama hakata, on hetkel veel keeruline öelda," ütles RIK-i kommunikatsioonijuht Heilika Kutsch BNS-ile.

Justiitsministeeriumi haldusalasse kuuluv RIK haldab hulka riigi infosüsteeme, sealhulgas äriregistrit, kinnistuportaali, kinnistusraamatut, karistusregistrit, kohtute e-toimiku infosüsteemi, Riigi Teatajat ning Ametlikke Teadaandeid. Praegu saab portaalidesse siseneda üldjuhul mobiil-ID ja ID-kaardiga.

SK ID Solutions teatas novembri alguses, et firma arendatav autentimisrakendus Smart-ID sai juriidiliselt võrdväärseks omakäelise allkirjaga. Eesti kontekstis tähendab see seda, et tehtud allkiri on samaväärne allkirjadega, mida antakse mobiil-ID ja ID-kaardiga.

Nimelt on Smart-ID sertifitseerimise tulemusel tunnustatud kui QSCD (Qualified Signature Creation Device). See on kõige kõrgem võimalik tase Euroopa Liidus ning tänu sellele on võimalik Smart-ID kasutajatel anda nüüd digitaalallkirju, mis on võrdväärsed käsitsi kirjutatud allkirjadega ning mida on kohustus aktsepteerida kõikides Euroopa Liidu liikmesriikides.

gif Company 930x140 ee

 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes