09.11.2018 Reede

MKM: tehisintellekt võetakse riigiteenustes kasutusele 2020. aastal

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) IKT-asekantsleri Siim Sikkuti sõnul võetakse riigiteenustes tehisintellekt kasutusele juba ülejärgmisel aastal.

“Oleme Eestis alustanud esimeste krattide ehk tehisintellekti komponente rakendavate katsetustega. Näiteks küberintsidentide tuvastamiseks ja järelevalve tegevusteks,” ütles Sikkut pressiteate vahendusel.

Tema sõnul tahetakse 2020. aastal välja tulla ligi 50 erineva tehisintellekti rakendusega nii Eesti riiklikes teenustes kui ka avalikus sektoris laiemalt.

Sikkuti sõnul on ka erasektoris tärkamas huvi, mistõttu kaardistatakse tegevusi, mis tõstaks märgatavalt krattide kasutuselevõttu. “Ettevõtete ühe ootusena on selgunud, et vaja oleks riigipoolsest toetust tehisintellekti kasutuselevõtuks. Riigilt oodatakse valdkonnas teadlikkuse ja tehnilise nõu kättesaadavuse pakkumist," rääkis ta.

Asekantsleri sõnul on Eesti jaoks tegemist hindamatu võimalusega, kuna tehisintellekt on kahaneva rahvastikuga riikides päästvaks lahenduseks. "Eestis saame tehisintellekti abil tõsta tootlikkust majanduses, viia e-riigi teenused järgmisele mugavustasemele ning meelitada ka maailmast krattide loojaid ja investeeringuud siia,“ sõnas Sikkut.

Tema sõnul soovib Eesti e-riigile omaselt olla antud vallas teerajajaks, luues head tingimused esimeste tehisintellektide kasutuselevõtuks.

Neljapäeval toimus Tallinna Ülikoolis konverents "Tehisintellekt 2018". Värskelt Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) liikmesriikide e-riikluse alase koostöö juhiks valitud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi IKT-asekantsler Siim Sikkut andis konverentsil ülevaate riigi tegevustest tehisintellekti vallas, tutvustades ka krattide ekspertrühma.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes