06.11.2015 Reede

Maksumaksjate liit soovib maksukontrolli Keskerakonna suhtes

Maksumaksjate liit teeb maksu- ja tolliametile (MTA) ettepaneku maksumenetluse alustamiseks Keskerakonna suhtes.

Maksumaksjate liit taotleb Keskerakonna maksukontrolli
Maksumaksjate liit taotleb Keskerakonna maksukontrolli Foto: PM

Kolmapäeval ilmus Postimees.ee artikkel „Keskerakond lubab maksta Savisaare ja Kallo kaitsjatasu“, milles on kirjutatud, et Keskerakonna kinnitusel on erakond mitmel korral kinni maksnud oma juhatuse liikmete kriminaalasjade advokaadikulud.

„Lähtudes eeldusest, et Keskerakond ei ole kuritegelik organisatsioon ja erakonna juhatuse liikmete põhikirjaliste ülesannete hulka ei kuulu kuritegude toimepanemine, on EML arvates erakonna juhatuse liikme isiklikus kohtuasjas antud õigusabi kulu hüvitamine erisoodustus, mis tuleb maksustada TuMS § 48 alusel,“ kirjutab maksumaksjate liit oma kodulehel.

„Näiteks kui maksumaksjate liidu juhatuse liige ületab kiirust ja vajab trahvi vaidlustamiseks õigusabi, siis meie veendumuse kohaselt sooviks MTA kindlasti maksustada seda erisoodustusena, kui EML peaks oma juhatuse liikme õigusabikulud hüvitama. Erakondade puhul peaks kehtima sama loogika,“ on kirjas liidu kodulehel.

Liit märgib, et kuna viidatud artiklist jääb mulje, et Keskerakond ei ole õigusabikulusid erisoodustusena deklareerinud, siis teeb maksumaksjate liit ettepaneku viia läbi maksukontroll ja seda asjaolu uurida.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes