21.09.2023 Neljapäev

Lapsetoetuse tõstmine 100 eurole sai riigikogus tagasilöögi

Riigikogu lükkas eile esimesel lugemisel menetlusest välja keskerakonna fraktsiooni algatatud eelnõu, mis nägi ette tõsta lastega perede toimetuleku parandamiseks lapsetoetuse pere esimese ja iga järgmise lapse kohta 100 eurole kuus.

Arvestades riigi rahanduslikku olukorda tegi sotsiaalkomisjon ettepaneku eelnõu tagasi lükata.
Arvestades riigi rahanduslikku olukorda tegi sotsiaalkomisjon ettepaneku eelnõu tagasi lükata. Foto: pixabay

Arvestades riigi rahanduslikku olukorda, tegi sotsiaalkomisjon ettepaneku eelnõu tagasi lükata. Eelnõu tagasilükkamise poolt hääletas 41 ja vastu 18 riigikogu liiget. 32 riigikogu liiget hääletamisel ei osalenud.

Praegu kehtiva seaduse alusel on lapsetoetuse suurus pere esimese ja teise lapse kohta 80 eurot. Kolmanda ja iga järgmise lapse kohta on lapsetoetuse suurus 100 eurot.

Selleks, et lapsetoetus oleks jätkuvalt proportsionaalne elatustaseme tõusuga ning toetuse suurust ei peaks igal aastal eraldi otsusega muutma, oleks eelnõu järgi toetust indekseeritud iga kalendriaasta 1. mail indeksiga. Indeksi väärtus sõltub 20 protsenti tarbijahinnaindeksi aastasest kasvust ja 80 protsenti sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa laekumise aastasest kasvust. Indeksit väljendatakse täpsusega kolm kohta pärast koma. Lapsetoetust eelnõu järgi ei indekseerita, kui indeksi väärtus on väiksem kui 1,000. 

"Hüppeline inflatsioon ja toiduainete hinnatõus on mõjutanud paljude perede majanduslikku toimetulekut. Eriti valusalt on see tabanud väiksema sissetulekuga peresid. Paraku kiire hinnatõus jätkub. Riigi kohustuseks on peredele appi tulla ja toetada nende toimetulekut. Lapsetoetuse eesmärgiks on toetada lastega peresid ja laste kasvatamist," kirjutas keskerakonna fraktsioon eelnõu seletuskirjas.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference