15.06.2020 Esmaspäev

Koda: lühiajaliselt töötavad välismaalased perearsti teenuseid ei saa

Kaubandus-tööstuskoda esitas haigekassale päringu raviteenuste kasutamise kohta, kuna kehtiva seaduse alusel lühiajaliselt Eestis töötavad ravikindlustusega välismaalased perearsti teenuseid ei saa.

Kuhu peaks pöörduma lühiajaliselt töötav haige välismaalane?
Kuhu peaks pöörduma lühiajaliselt töötav haige välismaalane? Foto: pexels

Tervishoiuteenuste korraldamise seaduse kohaselt saavad perearsti nimistusse ja perearstide teenust vaid Eesti kodanikud ja elamisloa alusel Eestis viibivad välismaalased, mitte aga lühiajalised töötajad.

Küll aga näeb ravikindlustuse seadus ette, et kui tema eest tasutakse sotsiaalmaksu, siis loetakse ta kindlustatud isikuks ravikindlustuse seaduse tähenduses ja haigekassa peaks hüvitama tema raviteenuseid.

Seega ühest küljest peaks lühiajaline töötaja saama ka neid raviteenuseid, mida üldjuhul perearst osutab, kuid ei ole selge, kuidas ta neid teenuseid kasutada saab, seisab haigekassa poolt sotsiaalminiteeriumile edasi saadetud kirjas.

Seetõttu soovib kaubanduskoda selgitust, kuidas saab kehtiva korra kohaselt lühiajaline töötaja raviteenuseid kasutada, ehk juhul, kui ta haigestub, siis kuhu peaks ta esmalt pöörduma, et saada arstiabi, mida kodanikud muidu perearstilt saavad.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!