04.10.2022 Teisipäev

Esimene sügistorm viis elektri tuhandetelt klientidelt

Eile alanud tänavune esimene sügistorm viis elektri tuhandetelt klientidelt, Elektrilevi loodab voolu kõigile taastada täna õhtuks.

Tänaseks lubas ilmateade tugevat tuult valdavalt Lääne-Eestisse.
Tänaseks lubas ilmateade tugevat tuult valdavalt Lääne-Eestisse. Foto: pixabay

Elektrilevi teatel oli tormi tipp esmaspäeval kell 16.05, mil elektrita jäi korraga 5062 klienti. Suured rikked esinesid Võrumaal ja Põlvamaal. Lisaks oli katkestusi Tartumaal, Viljandimaal ja Lääne-Virumaal.

„Möödunud öö oli meile ja koostööpartneritele tegus. Saime paljud rikked taastatud ja hommikul oli tormist tingituna pingetute klientide arv 581. Kõige rohkem on hetkel taastamist vaja teha Kagu-Eestis ja Tartumaal. Seal piirkondades on prioriteet rikete likvideerimisel ja osad plaanilised tööd on seetõttu tühistatud. Loodame kõigile elektri taastada täna õhtuks,“ ütles Elektrilevi juhtimiskeskuse üksuse juht Hardi Puusepp.

Alates esmaspäeva lõunast on likvideeritud 54 keskpinge- ja 40 madalpinge riket ning elektrivarustus taastatud 11 000 kliendil. 

Tänaseks lubas ilmateade tugevat tuult valdavalt Lääne-Eestisse. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!