10.08.2018 Reede

Eesti Raudtee juht: Kiievi rongiliini avamine sõltub selle tasuvusest

Kiievit ja Riiat ühendama hakkava reisirongiliini pikendamine Tallinnani sõltub sellest, kui palju seda kasutama hakatakse ja kui sobiva sõidugraafiku Eesti saab rongile pakkuda, ütles Eesti Raudtee juht.

"Praegu tuleb rahulikult vaadata, kuidas see Riiani toimima hakkab, ja loota, et see saab piisava huvi vääriliseks, et rahvas hakkab sõitma. Ja kui hakkab sõitma, siis on võimalik juba edasi (Tallinnani - BNS) pikendada," ütles Eesti Raudtee juhatuse esimees ja peadirektor Erik Laidvee 10. augustil BNS-ile.

Ukraina raudteeettevõte Ukrzaliznytsia plaanib 28. septembril tegevust alustava Kiievi - Riia rongiliini pikendada tulevikus Tallinnani välja, teatas ettevõtte kaugreisiliinide osakonna juht Aleksandr Krasnoštan 10. augustil.

"Kui rong septembris Kiievist Riiasse käima hakkab, siis algul sõidab see ainult korra nädalas ja see on testiks Ukraina poole läbiviidud tasuvusuuringule. Kui test osutub edukaks, siis loodetavasti õnnestub neil rongide arv tõsta aasta lõpuks vähemalt viie reisini nädalas ja siis see hakkab muutuma juba pikaajaliseks," rääkis Laidvee.

Tema sõnul on uue rongi puhul oluline leida sõiduplaan, mis sobiks ka Tallinnast pealeminevatele reisijatele.

"Me praegu vaatame, kuidas seda liiklusgraafikut siduda niimoodi, et võimalusel saaks Talinnast Kiievini otserongi. Aga praegu on sellega tõsiseid raskusi – ei ole häid graafikuid pakkuda, seda just eriti Tallinnast väljumisega," selgitas Laidvee. Tema sõnul peaks Kiievi rong Tallinnast väljuma öösel kell neli. "Vaevalt siit sel ajal oleks eriti palju reisijaid peale minemas," tõdes Eesti Raudtee juht. Tallinnast Riiga sõidaks rong neli-viis tundi, märkis Laidvee.

"Vaatame ka ümberistumistega varianti, et Valgas ümber istuda Läti rongile, aga ilmselt need variandid oleks veel vähem atraktiivsed," märkis Laidvee.

Tema kinnitusel on Eesti Raudtee Tallinna ühendamisest teiste riikidega kindlasti huvitatud ja selle nimel tehakse tööd.

"Teeme meie naaberraudteedega tõsist tööd, et liiklusgraafikut maksimaalselt atraktiivseks reisijate jaoks teha. Loodame, et õnnestub pikendada otseliin Tallinnani," rõhutas Laidvee. "Meie taristuettevõttena rongi opereerima ei hakka, vaid anname liiklusgraafiku, tagame ohutuse ja liikluse juhtimise," lisa ta.

Kiievi ja Riia vaheline rong hakkab esialgu sõitma korra nädalas, sõit ühes suunas kestab 19 tundi. Rongi koosseisuks planeeritakse kümme kupeevagunit ja üks luks-klassi vagun. Eeldatav hind kupeevagunis hakkab olema umbes 59 eurot. Rong läbib oma teel ka Leedu pealinna Vilniust ja Valgevene pealinna Minskit.

Praegu Tallinna ja Riia vahel otserongi ei sõida.

Toetajad

Suno 365 logo 10 Uku tarkvara

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes