01.04.2011 Reede

Eesti läheb üle uuele hotellitärnide süsteemile

Eestis haldab hotellide ja motellide tärnisüsteemi Eesti Hotellide ja Restoranide Liit (EHRL), mille juhatuse esimehe Feliks Mäguse sõnul suurendab üle-euroopaliselt ühtse tärnisüsteemiga liitumine Eesti atraktiivsust turistide silmis ning ühtlustab ja tõstab majutusteenuse kvaliteeti. „Kliendile tähendab Eesti kuulumine üle-euroopalisse ühtsesse tärnisüsteemi võimalust paremini orienteeruda hotellide valikul ning pakub seeläbi ootuspärast kvaliteeti,“ ütles Feliks Mägus. Eestis on täna tärnid 23-l majutusettevõttel ning EHRL prognoosib, et uus Hotelstars süsteem kahekordistab 2012. aasta lõpuks tärnihotellide arvu Eestis.

Maikuust Eestis jõustuv Hotelstar tärnisüsteem kehtib alates 2010. aastast seitsmes Euroopa riigis: Šveitsis, Saksamaal, Austrias, Ungaris, Tšehhis, Hollandis ja Rootsis. Ühtsete põhimõtete alusel antakse järkusid ehk tärne välja nii hotellidele kui motellidele. Hotellide tärnid on vahemikus ühest viieni ja motellidel kuni kolmeni. Eesti reguleerib hotellide vastavust tärninõuete taotlemiseks Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi käskkiri, mis volitab hotellitärnide väljaandjaks Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu.

EHRL tegevjuhi Sigre Lutsu sõnul seisneb oluline erinevus uue hotellide tärnisüsteemi ja senikehtinud tärninõuete vahel muuhulgas majutusasutuste sagedasemas kontrollis. Uue süsteemi puhul toimub majutusasutuse kontroll igal aastal, kusjuures järelkontrolli võib inspektor teostada etteteatamata. Varem kontrolliti hotellide vastavust tärnisüsteemi nõuetele vaid kord kolme aasta tagant. „Oleme veendunud, et see muutus tõstab ja ühtlustab Eesti hotellide kvaliteeditaset veelgi, sest majutusettevõtetel on senisest rohkem põhjust pidada igapäevaselt kinni tärninõuete täitmisest,“ tõi Sigre Luts välja uue süsteemi eelised.

„Suureks plussiks kliendile on ka Hotelstars süsteemiga liitunud majutusasutusi koondav veebikeskkond http://www.hotelstars.eu/,“ märkis Luts.

Eesti Hotellide ja Restoranide Liit


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference