860x100 kriisi paasterongad
20.04.2015 Esmaspäev

Eesti inimesed on valitsusliidus pettunud

Kadri Simson, Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees
Kadri Simson, Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Foto: PM

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni hinnangul näitavad laupäeval avaldatud erakondade toetusreitingud seda, kuivõrd pettunud on Eesti inimesed loodud valitsuskoalitsioonis.

Simson nõustub Ruta Arumäega, kelle sõnul on loosung "Kindlalt edasi!" end ammu ammendanud ning mitmeidki asju tuleks teha nüüd senisest erinevalt. "Neid inimesi, kes soovisid näha muutust Eesti juhtimises, oli selgelt enam kui neid, kes soovisid kindlalt edasi sammuda," märkis Simson Keskerakonna pressiteate vahendusel.

"Olgugi et Reformierakond võitis valimised, näitasid nii Keskerakonna kõrge toetus kui ka uute erakondade parlamenti pääsemine seda, et rahvas ootab vaheldust Reformierakonna poliitikale. Ka sotsid ja IRL lubasid valimiste eel suuri muudatusi ellu viima asuda. Täna aga näeme, et oravate esimese kutse peale joosti kiirelt kohale ning aidatakse Reformierakonnal rahvavaenulikku poliitikat ajada. Sellest ka valitsusliidu madalamad reitingud," lausus Kadri Simson. "Usun, et valitsuskoalitsiooni ja eriti Reformierakonna reitingud langevad tulevikus veelgi, sest alles nüüd on inimestele pärale jõudmas, mida Reformierakonna järjekordne valitsus endaga kaasa toob. Ilusate lubaduste varjus, nagu näiteks lastetoetuste kasv ja tulumaksuvaba miinimumi kasvatamine, saavad inimesed löögi kaudsete maksude näol, mis jätab nende rahakotti märksa suurema augu."

"Huvitav on ka asjaolu, et IRL on nüüd juba mitmes uuringus jäänud alla Vabaerakonnale. See on selge märk sellest, et nad peavad erakonna üldkogul uuenduslike sammude ja selge visiooniga välja tulema. Vastasel korral ootab neid hääbumine. IRL ja SDE võiksid, enne kui koalitsiooni negatiivsete otsuste taak taaskord väikepartnerite kanda jääb, Reformierakonna üksi jätta ja luua ühes Keskerakonnaga inimsõbralikuma valitsuse, mis suudaks ka Eesti elu taas käima tõmmata," lõpetas Simson.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes