gif Company 930x140 ee

 

13.11.2018 Teisipäev

Eesti Energia kavandab Lüganusele põlevkivikaevandust

Eesti Energia plaanib Lüganuse valda rajada Eesti suuruselt teist põlevkivikaevandust, edastab rahvusringhäälingu uudisteportaal.

Kui 2011. aastal välja antud Uus-Kiviõli kaevandamisluba takerdus eelmisel aastal lõplikult kohtuvaidlustesse, siis seekord loodab Eesti Energia protsessi sujuvamat kulgemist, sest suurima konkurendi Viru Keemia Grupiga on plaanitud teha koostööd.

Ettevõtte projektidirektor Veljo Aleksandrov ütles, et nad teevad koostööd, et olla vähem keskkonda häiriv, optimaalsem, ratsionaalsem, kuluefektiivsem.

12. novembri hilisõhtul lõppenud rahvakoosolekul esitati rahva algatusena taotlus, mida esitledes avaldati arvamust, et volikogu vastusega võiks luba menetlev keskkonnaamet oodata uue aastani.

Lüganuse volikogu esimees Risto Lindeberg ütles, et tuleb vaadata läbi pöördumise aspektid. "Ja kiirelt vaadates tundus, et enamus neist on vallavalitsuse poolt koostatud eelnõus juba sees. Tuleb väga põhjendatult argumenteerida seda tähtaja pikendamist," märkis ta.

Lüganuse volikogu annab oma seisukoha plaanitava kaevanduse kohta 14. novembril. Eitava vastuse korral on õigus kaevandamisloa kohta otsus langetada valitsusel.

Keskkonnaameti maapõue peaspetsialist Tiit Rahe märkis, et valitsuse otsus on kohaliku omavalitsuse otsusest kõrgemal ja sellega saab kohalikust otsusest mööda minna.

gif Company 930x140 ee

 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes