18.01.2023 Kolmapäev

Citadele: vähenenud on inimeste võime oma lähedasi rahaliselt toetada

Citadele panga küsitluse järgi on kõrgemad hinnad ja kasvanud kulud kaasa toonbud ka selle, et rahalises kitsikuses olevad inimesed ei pruugi enam saada nii palju abi lähedastelt, kuna tõusnud hinnad ei võimalda neil enam oma lähedasi rahaliselt toetada.

Küsitlusele vastanud Eesti inimestest veerand ehk 22 protsenti tõdes, et paraku nad ei ole võimelised oma lähedasi varasemaga samas mahus toetama.
Küsitlusele vastanud Eesti inimestest veerand ehk 22 protsenti tõdes, et paraku nad ei ole võimelised oma lähedasi varasemaga samas mahus toetama. Foto: pexels

Citadele pank küsis Balti riikide inimestelt, kuidas on praegune majanduslik olukord muutnud nende võimalusi toetada rahaliselt pereliikmeid, sõpru või tuttavaid, välja arvates oma alaealised lapsed. Küsitlusele vastanud Eesti inimestest veerand ehk 22 protsenti tõdes, et paraku nad ei ole võimelised oma lähedasi varasemaga samas mahus toetama.

7 protsenti märkis lisaks, et neilt on küll abi palutud, kuid rahaline olukord seda ei võimalda. Vaid 3 protsenti vastas, et nad on lähedasi hakanud toetama suurema summaga ning 21 protsendi sõnul jätkavad nad toetamist samas mahus.

Küsitluses vastas kokku 21 protsenti, et nende lähedastest keegi abi ei vaja, ning 15 protsenti, et nemad kedagi rahaliselt ei abista. 10 protsenti märkis, et saavad ise teistelt abi. 

"Tõsiasi on see, et keerulisemad ajad majanduses mõjutavad tihti valusamalt neid, kellel ka juba varem rahalisi raskusi ette tuli. Nüüd lisandub aga oht, et ka lähedased ei saa enam nii palju abi pakkuda. Seepärast tasuks juba varakult ise põhjalikult oma finantsiline olukord läbi mõelda või aidata seda lähedastel teha," märkis Citadele panga Eesti filiaali jaepanganduse juht Marina Hakiainen.  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!