13.04.2020 Esmaspäev

Amazon värbas 100 000 inimest, võtab tööle veel 75 000

Amazon teatas esmaspäeval, et on võtnud koroonaviiruse pandeemiast tingitud nõudluse kasvu tõttu Ühendriikides tööle 100 000 inimest, nagu möödunud kuul lubatud, ning on valmis looma veel 75 000 töökohta. 
Amazon
Amazon Foto: Unsplash

Tehnoloogia- ja jaemüügihiiu teade tõi taas esile internetikaubanduse hüppelise kasvu ajal, mil võimude kehtestatud liikumispiirangud on inimesed oma kodudesse sulgenud. 

Amazoni värbamistuhin, mida on järginud teised firmad toidu- ja jaemüügisektoris, tuleb ajal, mil USA töötushüvitise taotlejate hulk on viimase kuuga kasvanud 17 miljoni võrra.

"Täna teatame uhkusega, et meie algne 100 000 töökoha lubadus on täidetud ning need uued töötajad on ametis erinevates USA paikades, et aidata meie kliente teenindada," on öeldud Amazoni blogipostituses.

"Me näeme endiselt kasvavat nõudlust .... ja kavatseme värbamist jätkata, luues täiendavalt 75 000 töökohta, et aidata sel pretsedenditul ajal kliente teenindada."

Ettevõttes oli aasta algul pea 800 000 täis- ja osaajaga töötajat, lisaks alltöövõtjad teatud kohaletoimetamisteenuste tarvis. 

Amazon märkis, et on valmis võtma kriisi ajal hätta sattunud inimesi tööle ajutiselt, kuni nad oma vana töö tagasi saavad. 

Ühes pretsedenditu nõudmisega on Amazon olnud silmitsi ka protestidega oma ladudes ja poodides, kus töötajad COVID-19 puhangu tõttu ohustatud on.

Amazoni eeskujule järgnes läinud kuul 150 000 töötajat värvanud Walmart ning 300 000 lepingulist töötajat palganud kullerfirma Instacart.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!