29.12.2021 Kolmapäev

Alates detsembrist saab sideteenuse pakkujat kiiremini vahetada

Alates detsembrikuust saab telefoninumbrit numbriliikuvuse teel ühe teenusepakkuja võrgust teise võrku teisaldada kõige kiiremini senise seitsme tööpäeva asemel nelja tööpäeva jooksul.
Alates detsembrist saab sideteenuse pakkujat kiiremini vahetada
Alates detsembrist saab sideteenuse pakkujat kiiremini vahetada Foto: RUP

Numbriliikuvuse tehnilise protseduuri eest hoolitseb tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) poolt hallatav keskne infosüsteem, mida sideettevõtted kasutavad. "Numbriliikuvus on tarbijate seas populaarne, eriti mobiilside teenuste puhul ja see võimalus soodustab konkurentsi sideettevõtete vahel. See tähendab, et klient, kes pole rahul oma teenusega, saab mugavalt valida endale teise sideettevõtte," sõnas TTJA sideosakonna juhataja Oliver Gailan pressiteates.

Igal aastal otsustab 65000 tarbijat vahetada sideettevõtet. Samas katkestab numbriliikuvuse aastas 45000 tarbijat, mille põhjus on eeldatavasti parema pakkumuse saamine oma olemasolevalt teenusepakkujalt.

Võimalus vahetada sideteenuse pakkujat, säilitades seejuures oma mobiiltelefoni või telefoninumber, on olnud Eestis alates 2005. aastast.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!