07.03.2018 Kolmapäev

Aab: puidurafineerimistehase rajamine pole kindel

Riigihalduse minister Jaak Aabi sõnul pole praegu kindel, kas Emajõe äärde kavandatav Est-Fori puidurafineerimistehas üldse rajatakse, ning peale uuringuid otsustatakse, kas ja kuidas projektiga edasi liigutakse.

"Ühtegi otsust, kuhu tehas tuleb, ei ole algatatud ja alles selle protsessi käigus tahetakse eeldatavad kohad välja sõeluda, kus negatiivsed mõjud on võimalikult väiksed ning positiivsed võimalikult suured, kas sellist kohta üldse leitakse, seda ma ei tea," ütles minister pressiteate vahendusel.

"Peale uuringuid, peale keskkonnamõjude hindamisi, peale kõigi osapoolte kaasamist, tuleb valitusel otsustada, kuidas ja kas selle protsessiga edasi mina. Kui protsessi käigus selgub asjaolusid, mis viitavad, et seda pole võimalik teha, siis see protsess on võimalik igal hetkel ka lõpetada," lisas Aab.

Valitsus algatas möödunud aasta maikuus Est-For Investi miljard eurot maksva tselluloositehase eriplaneeringu Emajõe läheduses Viljandi- ja Tartumaal ning ka samas piirkonnas planeeringu keskkonnamõju strateegiline hindamise (KSH).

"Algatati eriplaneering põhimõtteliselt selleks, et uurida võimalust sellise tehase rajamiseks. See protsess on väga pikk ja alles selle protsessi käigus peaks selguma, kas ja kuhu on sellist tehast võimalik ehitada," märkis minister.

Aabi sõnul arvestati eriplaneeringu algatamisel sellega, kust oleks võimalik hankida tooret, kus on piisavad ühendused ja kus on piisaval mahul vett potentsiaalse tehase jaoks.

Kolmapäeval osaleb riigihalguse minister Jaak Aab Tartu linnavolikogu erakorralisel Est-Fori puidurafineerimistehase teemalisel koosolekul.

"Tahaks kaasata võimalikult laia ringkonda, tahaks seda, et lauale tuuakse kõik argumendid – poolt ja vastu ning selle põhjalt saab hinnata. Võimalikult kompetentsed argumendid, kus on teadlaste argumendid, keskkonnaspetsialistide argumendid ja siis on võimalik otsus teha, mitte varem," rääkis minister

"Ühtegi lõpliku otsust pole tehtud," lisas Aab.
banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255