25.01.2024 Neljapäev

1. veebruarist on Narva piiripunkt avatud ainult jalakäijatele

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) teatel on Venemaa teatanud plaanist alustada Ivangorodi piiripunktis ümberehitustöid ning sellega seoses on Narva-Ivangorodi piiripunkt veebruarist alates kõigile sõidukitele mõlemas suunas suletud, kuid jalakäijatele jääb piiripunkt avatuks.

Veiko Kommusaar, PPA peadirektori asetäitja piirivalve alal
Veiko Kommusaar, PPA peadirektori asetäitja piirivalve alal Foto: PPA

Piirivalve juht Veiko Kommusaar ütles, et kuigi hetkel ei ole näha viiteid sellele, et juba nädala pärast suurem ehitamine pihta hakkaks, lähtutakse ametlikust infost. "Seetõttu sulgeme omalt poolt piiriületuse sõidukitele alates esimesest veebruarist. Kui Vene pool annab meile teada uue info – näiteks remondi lõppemisest – vaatame töökorralduse piiripunktis uuesti üle," lisas Kommusaar.

PPA prognoosib, et piiriületuste arv väheneb selle otsuse mõjul kuni 20 protsenti. Ligi kolmveerand piiriületustest tehakse Narvas juba täna jala. Eeldatavasti jäävad alles ka reisibussidega liikuvad inimesed, kes edaspidi sõidavad ühe bussiga Narva, kus nad ületavad piiri jalgsi ja lähevad Ivangorodist järgmise bussi peale. Piiriületuste arv väheneb veoautode ja sõiduautodega liikuvate inimeste arvelt.

"Seoses töökoormuse vähenemisega piiripunktis oleme otsinud lahendusi ka sellele, kuidas meie ametnikke parimal võimalikult moel rakendada. Täna on piiripunktis tööl ligi sada ametnikku. Veebruaris jääb piiripunkti tööle 80 ametnikku ning ülejäänud täna piiripunktis töötavad inimesed saavad võimaluse asuda tööle PPA sees olevatele vabadele ametikohtadel. Meie soov on, et keegi neist inimestest PPA-st ei lahkuks. PPA-s on täitmata ametikohti ning me pakume kõigile võimalust asutuses jätkata. Eeskätt on meie soov tugevdada valvet rohelisel piiril," selgitas piirivalve juht Kommusaar.

"Maksu- ja tolliameti fookus on jätkuvalt sanktsioneeritud kaupade kontrollil ning selles Narva piiripunkti sõidukitele sulgemine muutusi ei too," ütles maksu- ja tolliameti peadirektori asetäitja tolli alal Ursula Riimaa. "Enamik rikkumisi pannakse Narva piiril toime just jalakäijate või bussireisijate poolt, seega jätkab toll Narvas tugeva kontrollifooni hoidmist."

Narva-Ivangorodi piiripunkt jääb sõidukitele suletuks eeldatavasti kuni 2025. aasta lõpuni.

PPA ei soovita Venemaad külastada. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255