gif Company 930x140 ee

 

17.09.2018 Esmaspäev

WEF: robotid täidavad aastal 2025 rohkem tööülesandeid kui inimesed

Robotite õlule langeb 2025. aastaks 52 protsenti praegustest tööülesannetest, selgus esmaspäeval Maailma majandusfoorumi (WEF) uuringust.

Robotitele antavate tööülesannete arvu järsk kasv sunnib inimesi uuendama oma oskusi sammu pidamiseks "seismilise muutusega" sellest, kuidas me töötame masinate ja arvutiprogrammidega, hindas foorum raportis Future of Jobs 2018 (Töökohtade tulevik 2018).

"Aastaks 2025 täidavad masinad praeguse 29 protsendiga võrreldes töökohtadel rohkem kui pooli ülesandeid," teatas Šveitsis baseeruv vabaühendus.

Samal ajal võivad kiired muutused probleeme lahendama mõeldud masinates, algoritmides ja arvutiprotsessides luua 133 uut töölõiku praeguse 75 miljoni asemel, mis kaovad aastaks 2022, prognoosis WEF.

WEF on tuntud iga-aastase Davosi maailmamajanduse foorumi korraldamise poolest.

Raportist nähtus, et "inimoskusi" nõudvad ametid, nagu müügi-, ja turundustöö, klienditeenindus, samuti e-kaubanduse ja sotsiaalmeedia sfäärid peaksid nägema nõudluse suurenemist.

WEF-i hinnangul kujuneb lähiaastatel suureks väljakutseks töötajate ümberõpetamine olukorras, kus töötajatel endil suureneb surve uuendada oma oskusi "loovuse, kriitilise mõtlemise ja veenmise vallas".

Valitsustel soovitas foorum valmistada ette sotsiaalsete tagatiste süsteemid töölistele ja kogukondadele, mida ähvardab "oluline nihe" töökohtade kvaliteedis ja kestvuses.

Uuringu raames usutleti personalijuhte ja kõrgeid tegevjuhte neis firmades, mille toodang moodustab ühtekokku 70 protsenti maailmas toodetud kaupadest ja teenustest.

gif Company 930x140 ee

 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes