24.08.2020 Esmaspäev

Viking Line võib koondada või tööaega vähendada kuni 200 inimesel

Soome laevakompanii Viking Line alustab septembris koostööläbirääkimisi oma kaldatöötajatega Soomes, Rootsis, Eestis ja Ahvenamaal; koondatakse või tööaega vähendatakse eeldatavalt kuni 200 töötajal. 

Läbirääkimised puudutavad kõiki ettevõtte ligikaudu 570 kaldatöötajat Soomes, Rootsis, Eestis ja Ahvenamaal.
Läbirääkimised puudutavad kõiki ettevõtte ligikaudu 570 kaldatöötajat Soomes, Rootsis, Eestis ja Ahvenamaal. Foto: pixabay

Ettevõttel on koroonaviirusest tingitud reisipiirangute ja äritulude vähenemise valguses kavas kulude vähendamiseks ja jätkusuutlikuse tagamiseks oma kaldapõhine töökorraldus ümber struktureerida, teatas Viking Line.

Läbirääkimised puudutavad kõiki ettevõtte ligikaudu 570 kaldatöötajat Soomes, Rootsis, Eestis ja Ahvenamaal. Ümberstruktureerimise tulemusel koondatakse või vähendatakse tööaega eeldatavalt kuni 200 töötajal. 

Läbirääkimised Soomes ja Ahvenamaal algavad 1. septembril ning kestavad eeldatavalt kuus nädalat. Sarnased läbirääkimised toimuvad samal ajal Eestis. Viking Line Eesti tegevjuhi Inno Borodenko sõnul koosneb kohalik kaldapersonal 72 töötajast.

Selge on see, et otsus puudutab kõiki Eesti organisatsiooni töötajate edasist tööelu, aga isiklikult prognoosin paarikuulisi läbirääkimisi kuna meie tööprotsessid on nii Soome kui ka Rootsi ettevõtete omadega väga põimunud ja muudatuste tegemiseks on vajalik põhjalik koordineerimine,

ütles Borodenko BNS-ile. 

Ta lisas, et kõigi muudatuste eesmärgiks on vastavalt uuele turusituatsioonile siiski tööprotsesside ümberkorraldused, mitte koondamised, ja arvatavasti kaasneb ümberstruktueerimise tõttu töösuhete lõpetamisi, mille arvu ettevaatavalt keegi öelda hetkel ei oska.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes