02.12.2020 Kolmapäev

Ühendkuningriik annab oskustöölise viisat uue skeemi järgi

Ühendkuningriik käivitas punktipõhise immigratsioonisüsteemi järgmise etapi ning 1. detsembrist on võimalik taotleda nii oskustöölise kui ka ülemaailmse talendi viisat, et asuda seal tööle alates 1. jaanuarist.

Viisat saab taotleda kuni viieks aastaks, seejärel tuleb seda pikendada.
Viisat saab taotleda kuni viieks aastaks, seejärel tuleb seda pikendada. Foto: pixabay

Ühendkuningriigi siseminister Priti Pateli sõnul julgustavad uued reeglid tööandjaid võtma tööle kõrgelt kvalifitseeritud spetsialiste, kuid ka panustama briti tööjõu koolitamisesse ja investeerima kohalikesse töötajatesse.

Punktipõhise immigratsioonisüsteemi raames annavad viisa taotlemisel vajalikke punkte tööpakkumine, mis vastab nõutavale oskustasemele, samuti tagatud miinimumpalgatase ning inglise keele oskus. Uute reeglite järgi kehtestatud miinimumtasu on £25,600 aastas, kuid võib olla kõrgem vastavalt valdkonna palgatasemele. Viisa saamiseks on vaja koguda piisavalt hulgal punkte.

Viisataotlust saab esitada digitaalselt, ning selle raames tuleb tõendada oma isikut ning esitada vajalikud dokumendid. Kui kõik vajalikud sammud taotluse esitamiseks on tehtud, saab viisaotsuse keskmiselt 3 nädalaga.

Taotlejal peab olema piisavalt vahendeid, et maksta riigilõiv, mis on vahemikus 610-1408 naela, tervisekindlustuse lisatasu, mis on tavaliselt 624 naela aastas ning olema võimeline ennast elatama, mis on tavapäraselt vähemalt 1270 naela kuus.

Viisat saab taotleda kuni viieks aastaks, seejärel tuleb seda pikendada.

Lisaks oskustöölise viisale saab 1. detsembrist taotleda järgmiseid viisasid: ülemaailmsete talentide viisa võimaldab kõige kõrgema kvalifikatsiooniga töötajatel tulla Ühendkuningriiki ilma tööpakkumiseta. See viisa on mõeldud tunnustatud ülemaailmsetele tippjuhtidele ja teaduste, humanitaarteaduste, inseneriteaduse, kunsti ning digitehnoloogia tuleviku tippjuhtidele.

Samuti on olemas innovatsiooniviisa, mis on mõeldud inimesele, kellel plaanis asutada Ühendkuningriigis ettevõtte, mille aluseks innovatiivne, jätkusuutlik ning skaleeritav idee ning start-up viisa neile, kes soovivad asutada Ühendkuningriigis oma esimese ettevõtte. Samuti on olemas ettevõttesisese liikumise viisa inimestele, kes liiguvad Ühendkuningriiki, et jätkata kvalifitseeritud tööd sama tööandja juures.

Üliõpilastele ja lastele mõeldud viisa taotlussüsteemid on avatud juba 5. oktoobrist.

TRK 2021 300x255 ee new2

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes