02.04.2024 Teisipäev

TTJA-sse luuakse uusi ametikohti

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) taotleb valitsuse reservist oma tänavusse eelarvesse täiendavalt 104 000 eurot, et rahastada tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ametis (TTJA) sanktsioonide täitmise järelevalveks vajalike uute ametikohtade loomist.

Praegu ei ole aga MKM-i kinnitusel TTJA-s ametikohti, kus oleks olemas asjakohane oskusteave.
Praegu ei ole aga MKM-i kinnitusel TTJA-s ametikohti, kus oleks olemas asjakohane oskusteave. Foto: TTJA

MKM selgitas taotluses, et kehtivas rahvusvahelise sanktsiooni seaduses on järelevalveasutustena silmas peetud üksnes rahapesu andmebürood ja finantsinspektsiooni. Olles aga analüüsinud erinevaid uusi Euroopa Liidu tasandil kehtestatud piiravaid meetmeid, jõudis välisministeerium rahvusvaheliste sanktsioonide koordineerijana järeldusele, et vajalik on reguleerida täiendavaid riikliku järelevalvega seotud aspekte.

Koostöös MKM-iga jõuti järeldusele, et äri-, turismi-, meedia-, infoühiskonna- ja reklaamiteenusega seotud piirangute korral oleks otstarbekas, et seaduses ettenähtud pädeva asutuse ja järelevalveasutuse ülesandeid TTJA. Ministeeriumid näevad selleks vajadust luua TTJA-sse neli uut ametikohta, sealhulgas üks ametikoht, mis teostaks andmeanalüüsi ja meediasanktsioonide täitmise järelevalvet; kaks ametikohta, mis teostaks maksuandmete, pangatehingute ja muude raamatupidamisandmete auditeerimist; ning üks ametikoht, mis tagaks sanktsioonide järelevalve õigusliku korrektsuse.

Praegu ei ole aga MKM-i kinnitusel TTJA-s ametikohti, kus oleks olemas asjakohane oskusteave, seega on vaja kogu teenus üles ehitada ja käivitada ning inimesi värvata ja koolitada juba enne, kui TTJA-le lisapädevusi andvad normid jõustuvad. Täiendavate ametikohtade tegevuskulu on MKM-i hinnangul 208 000 eurot aastas. Taotluse esitamise hetkel on ministeeriumi teatel tõenäoline, et TTJA jõuab värbamist alustada aprillis-mais ehk põhjendatud on reservist taotleda 2024. aastal värvatavate poole aasta palgafondi mahus vahendeid ehk 104 000 eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255