06.01.2022 Neljapäev

Tööportaal: tööturu suurim väljakutse on tippspetsialistide leidmine

Tööportaali CVKeskus teatel oli mullu Eesti tööturul suurim väljakutse üles leida erinevate valdkondade oskustöölisi ja tippspetsialiste ning küsimus on kesksel kohal ka 2022. aastal. 

Keeruline on leida näiteks õpetajaid.
Keeruline on leida näiteks õpetajaid. Foto: pixabay

Näiteks on tööandjatel keeruline leida õpetajaid, arste, psühholooge, logopeede, farmatseute, tarkvaraarendajaid ja -insenere, autotehnikuid ja autoremondilukkseppasid, mehhatroonikuid, keevitajaid, elektrikuid, objektijuhte, projekteerijaid, arhitekte ning geodeete, teatas tööportaal.

CVKeskuse statistika näitab, et 2021. aastal vaadati tööpakkumisi kokku rekordiliselt pea 40 miljonit korda ning populaarseimatele tööpakkumistele kandideeris rohkem kui tuhat töövõtjat. 

Tööportaali andmetel tekitasid töövõtjates 2021. aastal kõige suuremat huvi kaupluse sekretäri, komplekteerija ning andmesisestaja ametikohad, kus kõige populaarsematele tööpakkumistele kandideeris rohkem kui tuhat inimest.

Populaarsed ametikohad olid ka turundusassistent, sotsiaalmeedia spetsialist, klienditeenindaja, reisikonsultant, kontoriassistent, laotöötaja, müügikonsultant, raamatupidamisassistent, administraator, teenindusjuht ja poetöötaja, kus menukaimatele tööpakkumistele kandideeris rohkem kui pool tuhat töövõtjat. Veel olid tahetud ametid kuller, ostuassistent, logistik ja personalispetsialist.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference