14.11.2023 Teisipäev

Tööandjate küsitlus: tuleval aastal muutub värbamine lihtsamaks

CVkeskuse ja Palgainfo Agentuuri värske tööandjate küsitlus näitab, et pea iga kümnes tööandja leiab, et töötajate leidmine muutub uuel aastal lihtsamaks.

Tööandjad usuvad, et värbamine muutub lihtsamaks.
Tööandjad usuvad, et värbamine muutub lihtsamaks. Foto: pixabay

Värbamise lihtsustumist prognoosivate tööandjate osakaal on sealjuures aastaga kahekordistunud. Kui eelmisel sügisel leidis vaid 5 protsenti tööandjatest, et töötajate leidmine muutub tänavu lihtsamaks ja rohkem kui pooled ootasid personaliotsingute keerulisemaks muutumist, siis sel sügisel on tööandjate ootused tööturule muutunud. 

"Kaks korda rohkem tööandjaid prognoosib, et töötajate leidmine muutub uuel aastal lihtsamaks, sest nähakse töövõtjate arvu suurenemist tööturul," märkis tööportaali värbamisagentuuri juht Grete Adler.

Ta lisas, et töövõtjate kasvanud aktiivsus tööturul ja pakutavate ametikohtade arvu vähenemine on märgatavalt tõstnud konkurentsi töökoha leidmisel – vabale ametikohtale on tänavu kandideerinud keskeltläbi 39 töövõtjat, mida on tervelt 70 protsenti enam kui aasta tagasi. "Suurim konkurents on hetkel turundusvaldkonnas, kus vaba ametikoha nimel on konkureerimas koguni 72 töövõtjat," täpsustas Adler. 

Pea iga kolmas tööandja ennustab siiski, et personaliotsingud muutuvad vaatamata tööturu olukorrale hoopiski keerulisemaks, mida on samas märgatavalt vähem kui eelmisel sügisel samal ajal, kui seda ootasid rohkem kui pooled tööandjad.

"Tööandjad, kes prognoosivad töötajate leidmise keerulisemaks muutumist, näevad peamiste põhjustena töövõtjate suurenevaid palgaootusi või noorte vähest huvi organisatsiooni tegevusala vastu," tõi uuringust esile Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder.

Lähema kuue kuu jooksul kavatsevad 57 protsenti tööandjatest värvata uusi töötajaid kas uutele töökohtadele, olemasolevate töötajate asendamiseks ja/või ajutistele töödele. Seda on vähem kui eelmisel sügisel, mil plaanisid värbamist tervelt 70 protsenti tööandjatest.

Lähema kuue kuu jooksul kavatseb töötajaid koondada 11 protsenti tööandjatest, mida on rohkem kui eelmisel sügisel, mil koondamist plaanis 6 protsenti tööandjatest.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255