30.08.2021 Esmaspäev

Tööandjad peavad kolmapäevaks esitama töökeskkonna riskianalüüsi

Tööandjad peavad 1. septembriks esitama tööinspektsioonile digitaalselt oma töökeskkonna riskianalüüsi koos tegevuskavaga. 

Riskianalüüsi läbiviimise käigus selgitab tööandja välja, millised ohud töötaja tervisele töökeskkonnas on ja seejärel paneb paika tegevuskava, kuidas neid ohte vähendada.
Riskianalüüsi läbiviimise käigus selgitab tööandja välja, millised ohud töötaja tervisele töökeskkonnas on ja seejärel paneb paika tegevuskava, kuidas neid ohte vähendada. Foto: pexels

Riskianalüüsi läbiviimise käigus selgitab tööandja välja, millised ohud töötaja tervisele töökeskkonnas on ja seejärel paneb paika tegevuskava, kuidas neid ohte vähendada. Muu hulgas selgub, kes ja millal peavad läbima tervisekontrolli, kellele tuleb väljastada isikukaitsevahendid, millised ohutusmärgid tuleb töökeskkonda paigaldada ja muu taoline. 

1. septembriks peavad kõik riskianalüüsid koos tegevuskavaga olema sisestatud tööinspektsiooni iseteeninduskeskkonda. Kui riskianalüüs on juba olemas, saab tööandja selle tööinspektsiooni iseteeninduskeskkonnas  üles laadida.

Kui ettevõttel pole veel riskianalüüsi läbi viidud, saab selle teha iseteeninduskeskkonnas uue digitaalse töövahendi abil. Ettevõtte riskianalüüsi näeb üksnes sama ettevõtte esindaja, teised sellele infole ligi ei pääse. 

Riskianalüüsi sisu ja kvaliteeti kontrollitakse siis, kui ettevõte satub tööinspektsiooni järelevalve valimisse. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!