14.01.2021 Neljapäev

Tööandjad ootavad uuelt valitsuselt vaktsineerimistempo tõstmist

Kiire ja edukas COVID-19 viiruse vastu vaktsineerimine on kõige olulisem eesmärk, millele uus valitsus peaks täielikult keskenduma, teatas Eesti Tööandjate Keskliit.

Kuigi ettevõtjatele ei võimaldata ise vaktsiinide ostmist, on paljud tööandjad vaktsineerimise kiiremaks läbiviimiseks valmis riigile nõu ja jõuga appi tulema, edastas liit.
Kuigi ettevõtjatele ei võimaldata ise vaktsiinide ostmist, on paljud tööandjad vaktsineerimise kiiremaks läbiviimiseks valmis riigile nõu ja jõuga appi tulema, edastas liit. Foto: pixabay

Liidu hinnangul ei ole vaktsineerimise enine kulg rahuldav, kuna  tempo on liiga madal ja ebaselgust liiga palju, edastas liit.

Senine vaktsineerimise kulg ei sisenda kindlust, et riik suudab selle mõistliku ajaga edukalt läbi viia. Tuleb meeles pidada, et iga päev ja nädal on kulla hinnaga,

ütles Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu esimees Kai Realo.

Tema sõnul peab vaktsineerimise kava, eeskätt selle logistiline pool, olema detailselt läbi mõeldud ja avalikustatud esimesel võimalusel. Erinevalt viiruse levikust ei tohiks siin olla ühtegi vastuseta küsimust või tehniliselt lahendamata probleemi.  

„Ükski vaktsiin ei tohi raisku minna, ainsastki tellimusest ega täiendavast võimalusest ei tohi loobuda. Vaktsineerimise kulud on kordades madalamad võrreldes testimise, ettevõtete sulgemise või mistahes kriisiabiga," ütles Realo. 

Kuigi ettevõtjatele ei võimaldata ise vaktsiinide ostmist, on paljud tööandjad vaktsineerimise kiiremaks läbiviimiseks valmis riigile nõu ja jõuga appi tulema, edastas liit. Nii on ettevõtjad vajadusel valmis ise panustama vaktsineerimise logistika korraldamisel ja hüvitamisel, näiteks pakkudes võimalust vaktsineerida suuremaid kollektiive nende töökohal. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes