25.08.2020 Teisipäev

Tööõnnetus: kokk jäi sügavkülma kinni

Mis juhtus?

Kontrollimise tulemusena oleks võidud nupp parandada.
Kontrollimise tulemusena oleks võidud nupp parandada. Foto: pexels

Kokk töötas palaval suvepäeval ning sügavkülma ruumist tooteid võttes otsustas ta ennast sügavkülma ukse juures jahutada. Töötaja asetas jala ukse vahele, et see ei sulguks. Samal ajal sai töötaja kastidest tooteid sügavkülma riiulitele ladustada. Hetkeks kaotas töötaja tasakaalu, jalg nihkus paigast ja sügavkülma uks sulgus ning töötaja jäi sügavkülmaruumi kinni.

Ruumis sees asus küll avariinupp, kuid selle vajutamise järel uks ei avanenud. Kaastöötaja avastas koka sügavkülma ruumist 30 minuti pärast ning lasi ta välja. Kokal tekkis madala temperatuuriga ruumis viibimisest kurguvalu, parema seljalihase valulikkus ja keskendumishäired, mille tõttu tuli jääda kodusele ravile.

Miks juhtus?

Sügavkülmiku uks sulgus iseeneslikult, kui kannatanu jalg ukse eest ära nihkus, sest ta ei avanud ust vastavalt ohutusjuhendile täielikult. Tööandja oli koostanud riskianalüüsi, kuid sügavkülmaga seotud ohutegurid olid arvestamata jäetud.

Sügavkülmiku sisemise avariinupu kontrollimisel pärast tööõnnetust selgus, et avariinupu tagasilükke vedru oli kaotanud aja jooksul elastsuse, mistõttu uks seestpoolt ei avanenud. Sügavkülma ja avariinupu tehnilist korrasolekut oleks pidanud perioodiliselt kontrollima ja selle tulemused registreerima. Kontrollimise tulemusena oleks nupu defekt õigeaegselt avastatud ning parandatud.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!