21.03.2024 Neljapäev

Tehisaru hirmutab töötajaid

Tööportaali CV.ee märtsis läbi viidud uuringu kohaselt tunneb 45 protsenti vastajatest hirmu selle ees, et tehisintellekt võib tulevikus nende töö üle võtta.

33 protsenti vastajatest kasutab tehisintellekti eeliseid töö tegemisel.
33 protsenti vastajatest kasutab tehisintellekti eeliseid töö tegemisel. Foto: pixabay

Uuringus selgub, et vaid 33 protsenti vastajatest kasutab tehisintellekti eeliseid töö tegemisel. See viitab sellele, et kuigi tehisintellekti võimalused on olemas, ei ole need veel laialdaselt kasutusel keskealiste töötajate hulgas.

Ilmnes ka asjaolu, et et 83 protsenti vastajatest ei kasuta tehisintellekti abi kandideerimismaterjalide koostamisel. See näitab selgelt, et kuigi tehisintellekti võimalused on olemas, eelistavad paljud töötajad siiski traditsioonilisi lähenemisviise tööotsingutel.

CV.ee turundusjuhi Karla Oderi sõnul on hea meel näha, et kandidaadid hindavad väga kõrgelt veel isiklikult personaliseeritud kandideerimisprotsessi, kus AI abi kasutatakse vähe. "See on kindlasti õige viis, kuidas kandideerides uuele unistuste töökohale kandideerida. Küll aga ei tohiks unustada,  et tehisintellekt on juba täna kõikjal meie ümber hoolimata sellest, kas me kasutame seda või mitte," rääkis Oder. 

Kes suudavad selle enda kasuks tööle panna, on Oderi sõnul tööturul teistest sammukese ees. "Uuringu tulemused näitavad, et kuigi tehisintellekti areng pakub palju võimalusi ka tööturu jaoks, ei ole paljud keskealised töötajad veel valmis seda omaks võtma. Tööturu saadikuna on meie soov meelde tuletada, et järjepidev areng ja soov õppida uusi trende on aga vaieldamatult vajalik, et tuleviku tööturul konkurentsis püsida,” sõnas Oder.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255