24.01.2024 Kolmapäev

Õpetajad peavad läbirääkimisi ettevõtjatega streigifondi täiendamiseks

Haridustöötajate liit peab läbirääkimisi ettevõtjate ja ametiühingutega, kes on avaldanud soovi õpetajate streigifondi rahaga toetada - see tähendaks, et õpetajad saaksid streikida pikemalt, muretsemata, kuidas leib lauale saada, kirjutab Postimees. 

Reemo Voltri, haridustöötajate liidu esimees
Reemo Voltri, haridustöötajate liidu esimees Foto: EHL

Haridustöötajate liidu esimees Reemo Voltri sõnas, et viimase nädala jooksul on nende poole pöördunud ametiühingud, eraisikud ja ettevõtjad küsimusega, kuidas saaks streigifondi toetada.

Kindlasti anname selle võimaluse ja teavitame inimesi, kes soovivad meie streigifondi toetada. Seega, igasugune selline arrogantne suhtumine, nagu valitsusel praegu on, ainult suurendab õpetajate soovi streikida. Kahjuks tuleb öelda, et peame ilmselt seda pikemalt tegema, kuigi õpetajad ei taha seda teha. Aga me oleme selleks valmis,

ütles ta.

Küsimuse peale, kes on toetust pakkunud ja millistest summadest käib jutt, vastas Voltri, et konkreetseid ettepanekuid on, aga praegu ei saa veel avalikustada, millistest summadest on jutt ning kellega läbi räägitakse. «Me siin praegu räägime läbi ja peame nõu, mis need kõige mõistlikumad edasised sammud on,» lausus ta.

Samuti ei ole teada, kas toetajad üldse soovivad oma nime avalikustada. «Võibolla tahetakse seda anonüümselt teha, et mitte valitsuse ja juhterakonnaga pahuksisse minna,» arutles Voltri.

Praegu saavad haridustöötajate liidult kompensatsiooni vaid lasteaiaõpetajad, kes alustasid täna kolmepäevast toetusstreiki. Samas on Voltri sõnul liidul mingil määral raha, et vajadusel toetada ka õpetajaid. «Saame kindlasti ka kooliõpetajaid toetada, kui streik läheb pikemaks. Ja ilmselt läheb pikemaks,» ütles ta.

Voltri lisas, et kindlasti ei ole neil piisavalt raha, et kõikidele streikijatele kuude kaupa maksta, ning kindlasti peavad streikijad ka ise oma tagavara kasutama.

Streigifond on kogutud haridustöötajate liidu liikmemaksudest. Praegu ei ole teada, kui palju lisaraha neil vaja võiks minna, kuna ei ole teada, kui kaua streik kestab ning kui palju õpetajaid veel streigiga liitub.

Voltri sõnul liitub praegu streigiga järjest enam õpetajaid ja need, kes alguses kavatsesid streikida kõigest kolm päeva, on nüüd otsustanud seda teha pikemalt. «Eks me analüüsime olukorda, arve ja oma võimalusi. Siis teeme otsused,» ütles ta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255