20.05.2022 Reede

Noortel takistab töö leidmist vähene kogemus

CV-Online Estonia uuringust selgus, et vähene kogemus takistab 87,5 protsendil noortel töö leidmist, samas ilmnes, et just kogemust noored uuelt töökohalt ootavadki.

Tööd otsitakse peamiselt sooviga leida amet, mis kõnetaks.
Tööd otsitakse peamiselt sooviga leida amet, mis kõnetaks. Foto: pixabay

Tänavu soovib üle poole noortest ehk 55,3 protsenti leida tööd, mida teha kooli kõrvalt või leida sootuks uus töökoht. Tööd otsitakse peamiselt sooviga leida amet, mis kõnetaks. Lisaks soovitakse suvel lisaraha teenida, uusi kogemusi saada ja kooli kõrvalt raha koguda. Vähesemal määral soovitakse uusi tutvusi luua ja leida töö, kus pärast kooli lõpetamist karjääri
rajada, teatas tööportaal. 

Just praegusel ajal on noored aktiivselt tööturul ringi vaatamas ja soovivad leida endale töö, mis neid päriselt kõnetaks. See on hea võimalus tööandjatele, et heitlikul tööturul motiveeritud kandidaate leida, noori kõnetada ja nad enda käe järgi välja õpetada,

ütles CV-Online'i turundusjuht Karla Oder.

Uuringule vastanud tõdesid, et enamasti on töö otsimisel kokku tulnud puutuda kogemuse puudumisega. Lausa 87,5 protsenti vastanutest tunnetavad, et vähene varasem töökogemus takistab tööle saamist. Lisaks on tööotsinguid raskendanud vähe sobivaid tööpakkumisi, peidetud töötasu kuulutusel ning ka teadmatus, millist tööd tahetakse teha.

Vähesemal määral toodi esile tagasiside puudumist pärast kandideerimist, elukoha kaugust ja liiga kõrgeid nõudmisi. Tasub märkida, et noorte julgustamine ja toetamine kandideerimisel on üks peamisi võtmetegevusi sobiva töötaja leidmisel.

"Noored on kiired õppijad ning kohanevad kiiresti. Julgustan ja kutsun kõiki tööandjaid üles noortele võimalust andma, sest varasema töökogemuse puudumise korvab üldjuhul kõrge motivatsioon ja soov karjääri teha," rõhutas Oder.

Uuringu viis läbi CV Online Estonia OÜ. Uuringus osales 1495 vastajat, kelleks on noored vanuses 16–29. Küsitlus viidi läbi selle aasta maikuus. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255