06.02.2017 Esmaspäev

Kaubandustöötajate ametiühing seab Prismat palgatõusul eeskujuks

Teenindus- ja kaubandustöötajate ametiühingu (ETKA) esimehe Elle Pütsepa sõnul investeerib Prisma oma töötajate palagatõusu, mida aga ei ole teiste suurte jaekettide puhul märgata.

"Prisma investeerib jätkuvalt oma töötajate palagatõusu, samal ajal kui teiste suurte jaekettide töötajate töötasu on kurb vaadata," ütles ETKA juht Elle Pütsepp pressiteate vahendusel. "Ametiühing peab Prismaga regulaarselt palgaläbirääkimisi ning üldiselt oleme saavutanud ikka mõlemaid osapooli rahuldava kokkuleppe. Eestis on Prisma kahjuks ainuke, kes maksab oma töötajatele lisatasu nii õhtul kui nädalavahetusel töötamise eest, seda ei tee ei Rimi, Maxima, Selver, Comarket ega Coop."

"Lisaks on Prisma maksnud juba aastaid lisatasu öösel töötamise eest ja sellega jaekett näitab, et nad väärtustavad üha rohkem kõiki neid töötajaid, kes on töötavad väljaspool nn normaalaega oma pere ja lähedastega koosveedetud aja arvelt," märkis Pütsepp. "Teiste jaekettidega on olukord töötaja jaoks kurb."

Prisma Peremarket on otsustanud tänavu jätkuvalt investeerida oma töötajate palgatõusu ning viimane palgamuudatus läheb ettevõttele maksma lisaks 150 000 eurot aasta kohta. Pütsepa sõnul on ametiühing oma liikmete nimel sellise palgatõusuga väga rahul.

Prisma Peremarket tõstis juba 2016. aasta detsembri alguses Tallinna kauplustes töötavate teise ja kolmanda taseme oskustaseme müüjate tunnitasusid. Tänavu 1. jaanuarist tõusid kõikide tasemete müüja-kassiiride tunnitasud nii Narva kui ka Tartu kauplustes, kuigi vastavalt ametiühinguga sõlmitud kollektiivleppele pidi seda tehtama alles järgmise aasta aprillis.

Prisma Peremarketil on  kokku kaheksa hüpermarketit, kes annavad Eestis tööd enam kui 1000 inimesele ja viimased positiivsed muudatused puudutavad ligikaudu 450 töötajat.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!