05.09.2016 Esmaspäev

Huvi vähenenud töövõimega isikute palgatoetuse vastu ületab oodatu

Eelmisel aastal loodud vähenenud töövõimega inimeste palgatoetuse vastu on huvi olnud oodatust suurem. Töötukassa prognoosis selleks aastaks kokku 469 toetuse abil tööturule sisenejat, kuid juba esimesel poolaastal on seda teinud 300 inimest.

Vähenenud töövõimega inimese palgatoetust maksab töötukassa 12 kuu eest
Vähenenud töövõimega inimese palgatoetust maksab töötukassa 12 kuu eest Foto: PM

Suurema huvi tõttu tahab sotsiaalministeerium ka töövõimereformi sihtrühmale mõeldud tööturuteenuste programmi eelarve ümber kujundada, suunates 627 000 eurot vähenenud töövõimega isikute tööturuteenuste arvelt ümber tööandja toetamisse.

"Eelarve jaotuse muutmise põhjuseks on vähenenud töövõimega inimeste prognoositust suuremas mahus palgatoetusega tööle rakendumine. 2016. aastaks prognoosis Töötukassa palgatoetusele sisenejaid kokku 469, kuid esimese kuue kuuga on palgatoetusega tööle rakendunud juba 300 inimest," märkis ministeerium eelnõu seletuskirjas.

Samuti suurendab ministeerium tööruumide ja -vahendite kohandamise kulu, sest klientide huvi teenuse vastu on suurenenud ja töös olevad kohandused maksavad palju. Toetusprogrammi rahastab Euroopa Sotsiaalfond, projekti kogueelarve ei muutu.

Vähenenud töövõimega inimese palgatoetust maksab riik 12 kuu eest. Seda saab tööandja siis, kui ta võtab tööle vähenenud töövõimega inimese, kes on olnud töötuna arvel vähemalt kuus kuud järjest või on vahetult enne avatud tööturule sisenemist töötanud kaitstud töö tingimustes.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!