15.01.2015 Neljapäev

Eesti autovedajaid häirib Saksamaa miinimumpalganõue

Eesti autovedajaid häirib käesoleva aasta alguses Saksamaal kehtima hakanud miinimumpalganõue, mille kohaselt peab Saksamaal sõitvale autojuhile maksma minimaalselt 8,5 eurot tunnis.
Eesti autovedajaid häirib Saksamaa miinimumpalganõue
Eesti autovedajaid häirib Saksamaa miinimumpalganõue Foto: PM

Eesti logistikafirmadele, mis teostavad vedusid Saksamaa pinnal, valmistab muret lisaks 8,5-eurosele miinimumpalga kohustusel ka bürokraatia mis sellega kaasneb, ütles Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni info ja veolubade osakonna juhataja Ermo Perolainen BNS-ile.

Paljud firmad ei suuda maksta nõutud miinimumpalka ja tänapäeval mingite blankettide faksiga saatmine kõlab lihtsalt jaburalt, lisas Perolainen. Tema sõnul on ERAA pöördunud ka rahvusvaheliste organisatsioonide poole palvega situatsiooni uurida. Samuti on Perolaise andmetel alustanud menetlust ka Euroopa Komisjon.

ERAA näeb miinimumpalga nõudes peamiselt ühisturu vastast sammu, kuivõrd see rakendub ka näiteks Saksamaalt läbi sõitvatele autojuhtidele ja mõjub ebaproportsionaalselt madalama palgatasemega riikidest pärit transpordifirmadele.

Alates käesolevast aastast peavad Saksamaal vedusid teostavad ettevõtted eelnevalt registreerima riigis vedusid tegevad inimesed. Registreering tuleb teha õigel blanketil ja selle võib edastada vastavale asutusele faksi teel. Samuti tekkis kohustus pidada detailset arvet Saksamaal tehtud töötundide üle.

Saksamaal vedusid teostavatel ettevõtetel tuleb kaks aastat säilitada Saksamaa pinnal töölepingu koopiat, detailset töötundide arvestust, palgaarvestust ja tõendeid reaalsete väljamaksete kohta. Kõik dokumendid peavad olema saksakeelsed ja need tuleb vajadusel esitada kontrollimiseks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!