07.11.2016 Esmaspäev

CV Keskus: 75 protsenti tööandjatest kavatseb uusi töökohti luua

Eestis tegutsevad ettevõtted lähevad 2017. aastale vastu värbamisplaanidega, kuna ligi kolmveerand tööandjatest soovib värvata lisatööjõudu, pooled plaanivad uute töökohtade loomist ja kolmandik tööandjatest plaanib palgatõusu, selgub CV Keskuse uuringust.

CV Keskuse Balti kommunikatsioonijuht Henry Auväärt ütles, et ligi 75% firmadest plaanib palgata ühe uue töötaja, viiendik kaks ja neljandik kolm kuni viis uut töötajat. Eelmise aasta uuringus plaanis lisatööjõudu palgata 60,6% tööandjatest.

"Suurenenud tööjõuvajadus tuleneb ühelt poolt sellest, et tänavu on paljudes valdkondades olnud töötajate leidmine tunduvalt keerukam kui varem ja enam kui pooltel tööandjatel on vajalikke töötajaid puudu. Lisaks on noored põlvkonnad püsimatud ja soovivad töökohta vahetada keskmiselt iga 2–3 aasta tagant, mis seab tööandjad valiku ette – kas tõsta palka ja proovida töötajale leida uusi väljakutseid ettevõttesiseselt või palgata uus töötaja,“ märkis ta.

Uusi töökohti plaanib tuleval aastal luua 55,6% tööandjatest. Eelmisel aastal oli see näitaja 46,7% küsitletuist.

Kolmandik küsitletuist plaanib uueks aastaks palgatõusu. Plaanitav palgatõus jääb enamasti 10% piiridesse. Enam kui 90% palgatõusu plaanivatest tööandjatest kavatseb palku korrigeerida kuni 10%.

Palku ei plaani korrigeerida 41,7% tööandjatest ja 22,8% ei ole täna veel palgamuutuste osas oma otsust langetanud. 2,3% tööandjatest plaanib palku hoopis langetada.

CV Keskuse igasügiseses tööturu-uuringus osales üle 750 tööandja, kelle alluvuses töötab ligikaudu 80 000 töövõtjat.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes