825x120 antikriis ee
15.03.2020 Pühapäev

Ametiühingud: töötajate koondamisega tuleks oodata teisipäevani

Koondamiste ja töötasu alandamisega tuleks oodata teisipäevani, on ametiühingute seisukoht.
Koondamiste ja töötasu alandamisega tuleks oodata teisipäevani, on ametiühingute seisukoht. Foto: Pixabay

Kuigi mitmed sektorid on saanud juba väga tõsiseid kahjustusi seoses ülemaailmse pandeemiaga, tuleks tööandjatel koondamiste ja palgavähendamistega oodata vähemalt teisipäevani, kui töötukassa teeb tõenäoliselt teatavaks omapoolsed leevendusmeetmed, leiavad ametiühingud.

See kriis on teistsugune ja oluline on mitte lasta kõiki sektoreid vabalangusse. Usun, et teisipäevased otsused töötukassa nõukogus toovad uusi ideid, kuidas ettevõtete ees seisvaid probleeme lahendada viisil, et töötajate olukord oluliselt ei halvene," ütles ametiühingute keskliidu juht Peep Peterson.  

Valitsus on teavitanud partnereid kavatsusest luua kiired mehhanismid koduses karantiinis olevate inimeste ja ettevõtete toetamiseks. Muudatused on töötukassa nõukogu teisipäevahommikuse koosoleku päevakorras ja kuna nende rakendamiseks pole vaja seadusi muuta, on nende rakendumiskiirus suur.

Peterson juhtis lisaks tööandjate tähelepanu, et seaduse järgi tuleb suuremad koondamised ja töötasu ajutised vähendamised kollektiivselt läbi arutada ja seal on omad tähtajad. Informeerimise-konsulteerimiseta võivad muudatused osutuda ebaseaduslikeks, selgitas Peterson.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes