22.02.2023 Kolmapäev

Algab ettevõtete emotsionaalse enesetunde testimine

Vaimse tervise edendamisega tegelev peaasi.ee kutsub ettevõtteid osalema emotsionaalse enesetunde testimises, mille tulemuste põhjal on võimalik pöörata organisatsioonis teadlikult tähelepanu töökeskkonnas esinevatele vaimse tervise raskustele ning pakkuda töötajatele teadmisi oma vaimse tervise hoidmiseks.

Testi saab täita anonüümselt, mille järel saadetakse tulemuste kohta tagasiside koos soovitustega vaimse tervise tugevdamiseks.
Testi saab täita anonüümselt, mille järel saadetakse tulemuste kohta tagasiside koos soovitustega vaimse tervise tugevdamiseks. Foto: unsplash

"Vaimse tervise häired on teisel kohal töövõime vähenemise põhjustest, mis tähendab, et kõik töötajad ja tööandjad puutuvad nendega otseselt või kaudselt kokku. Töötajate vaimne tervis on ka tööandjate vastutus. Vahel piisab ka väiksest muutusest töökeskkonnas- või korralduses, et pakkuda töötajatele vaimset tervist toetavat keskkonda,“ rääkis peaasi.ee tegevjuht, kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa.

Testimises osalemiseks saab ettevõtte registreerida hiljemalt 6. märtsiks aadressil https://bit.ly/3IlaO78 .

Testi saab täita anonüümselt, mille järel saadetakse tulemuste kohta tagasiside koos soovitustega vaimse tervise tugevdamiseks. Ettevõtted, kus on rohkem kui kümme testi täitjat, saavad koondtulemuse oma ettevõtte kohta peaasi.ee meeskonnalt. Koos organisatsiooni koondtulemustega on võimalik saada ka esmaseid soovitusi, kuidas oma töötajaid toetada.

Eelmisel aastal testimises osalenud organisatsioonid saavad võrrelda oma eelmise aasta koondtulemusi käesoleva aasta omadega.

Eelmisel aastal läbi viidud testimisest selgus, et 63 protsenti töötajatest on tundnud vaimset kurnatust ning enam kui 30 protsenti on tundnud depressiooni ja ärevuse tunnuseid ning uneraskusi. Töötaja, kes kogeb vaimse tervise raskusi võib jätkata küll tööülesannete täitmist, kuid anda endast sealjuures miinimumi. Tööandjale on vaimse tervise probleemide ennetamine majanduslikust seisukohast soodsam kui tagajärgedega tegelemine,

rääkis Oidermaa.

Emotsionaalse enesetunde testi täitmise järel saavad ettevõtted osa võtta 13. märtsist 16. aprillini toimuvast vaimse tervise vitamiinikuurist. Peaasi.ee vaimse tervise vitamiinikuur koosneb viiest teemanädalast, mida saab ette võtta koos töökaaslastega, õpilaste, pere või sõpradega ja ka üksinda, et turgutada oma vaimset tervist. Eelmisel aastal osales vitamiinikuuris enam kui  65 000 inimest, neist enam kui 54 000 olid töötajad 189st ettevõttest.

Peaasi.ee algatatud vaimse tervise vitamiinikuur „Tasakaal on peaasi“ toimub neljandat korda ja seda rahastab tervisekassa.

Peaasi.ee tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas. Peaasi.ee on pälvinud oma tegevusega 2020 aasta tervisesõbra tiitli ning presidendi sotsiaaltöö aastapreemia. 2020. aasta lõpus tunnustati Peaasi.ee-d kodanikuühiskonna aasta tegija ja aasta vabaühenduse tiitlitega.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference