21.03.2022 Esmaspäev

1. aprillist arvestatakse töövõimetoetust uute päevamäärade alusel

1. aprillist alates arvestatakse töövõimetoetust uute päevamäärade alusel: neile, kellel töövõime puudub, makstakse toetust 16,33 eurot päevas (keskmiselt 489,90 eurot kuus); neile, kelle töövõime on hinnatud osaliseks, 9,3081 eurot päevas (keskmiselt 279,24 eurot kuus).

Koos toetuse tõusuga kasvab ka sissetuleku ülempiir, millest arvates toetuse summat hakatakse vähendama.
Koos toetuse tõusuga kasvab ka sissetuleku ülempiir, millest arvates toetuse summat hakatakse vähendama. Foto: pixabay

Aprilli algul (hiljemalt 10. aprillil) makstakse toetust veel märtsikuu eest ja vana päevamäära alusel. Uue, kõrgema päevamäära alusel hakatakse toetusi välja maksma mai alguses (hiljemalt 10. mail) aprillikuu kalendripäevade eest.

Koos toetuse tõusuga kasvab ka sissetuleku ülempiir, millest arvates toetuse summat hakatakse vähendama. Maikuust alates hakatakse toetust valemi alusel vähendama juhul, kui toetuse saaja eelmise kuu brutosissetulek oli suurem kui 1469,70 eurot.

Töövõimetoetust ei maksta osalise töövõimega inimesele, kelle eelmise kuu brutosissetulek ületas 30 kalendripäeva toetuse korral 2028,19 eurot. Puuduva töövõimega inimesele ei maksta alates maist toetust juhul, kui tema eelmise kuu sissetulek 30 kalendripäeva toetuse korral oli suurem kui 2449,50 eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!