17.12.2021 Reede

Turism saab neli miljonit toetust

Täna avaneb taotluskeskkond, mille kaudu jaotab riik neli miljonit eurot turismisektorile digilahenduste väljatöötamiseks.

Ootus on, et toetuse abil valmib vähemalt kaheksa uut turismisektori digilahendust, mida hakkab kasutama umbes 3000 turismiettevõtet.
Ootus on, et toetuse abil valmib vähemalt kaheksa uut turismisektori digilahendust, mida hakkab kasutama umbes 3000 turismiettevõtet. Foto: pixabay

Toetuse eesmärk on aidata kaasa turismisektori digipöördele, et väljuda kriisist tugevamana; ühe toetuse suurus jääb vahemikku 20 000 kuni 550 000 eurot ning toetuse määr on 25–55 protsenti sõltuvalt ettevõtte suurusest ja taotletava abi liigist.

Nelja miljoni euro abil tulevad turule toimivad digilahendused, millega suureneb Eesti turismisektori rahvusvaheline konkurentsivõime. Kuna turismiteenused on paljude Eesti väliskülaliste jaoks esimene samm riigiga tutvumisel, aitavad uued digilahendused edendada ka Eesti kui digiriigi kuvandit maailmas. 

Lisaks on toetuse eesmärk digitaliseerida Eesti turismiteenuste tööprotsesse ning parandada kasutajamugavust külastajatele. Kesksete digilahenduste kasutamine parandab turismisektori andmeanalüüsi, andmete kasutamist ja ressursside haldamist, nagu koristuste planeerimine või külalistele teenuste broneerimine.

Taotlema oodatakse turismiettevõtjaid, ettevõtjate liite ja sihtkohti koos IT-ettevõttega. Samuti võib vedajaks olla IT-ettevõtja, kes kaasab omakorda turismisektorit. On oluline, et digilahendust arendavas meeskonnas oleks tagatud nii turismi kui infotehnoloogia teadmised. 

Ootus on, et toetuse abil valmib vähemalt kaheksa uut turismisektori digilahendust, mida hakkab kasutama umbes 3000 turismiettevõtet.

Taotluskeskkond avaneb täna. Taotlemine toimub kahes etapis, eeltaotlused tuleb esitada hiljemalt 21. veebruaril 2022 ning kõik taotlused, mis saavad hindamise tulemusel positiivse tulemuse, saavad õiguse esitada detailse põhitaotluse. Lõplikud hindamise tulemused selguvad järgmise aasta suvel ja projektid tuleb ellu viia hiljemalt 31. oktoobriks 2023.   

Turismisektori keskse digilahenduse toetus on osa Euroopa Liidu kiire kriisiabi REACT-EU rahast, mis suunatakse sektori arenguks koroonakriisist väljumisel. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference