Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

16.11.2016 Kolmapäev

Tuleva aasta juulist jõustub lasterikaste perede toetus

Vanematel on õigus lasterikka pere toetusele, kui peres kasvab vähemalt kolm last, kelle eest makstakse lapsetoetust
Vanematel on õigus lasterikka pere toetusele, kui peres kasvab vähemalt kolm last, kelle eest makstakse lapsetoetust Postimees

Sotsiaalkindlustusamet hakkab tuleva aasta 1. juulist maksma kolme- ja enamalapselistele peredele lasterikka pere toetust.

Kolme kuni kuut last kasvatavale perele on see 200 eurot kuus. Seitset ja rohkem lapsi kasvatavale perele 370 eurot kuus. Senine seitsme- ja enamalapselise pere vanema toetus eraldi liigina kaotatakse, teatas sotsiaalkindlustusamet.

Vanematel on õigus lasterikka pere toetusele, kui peres kasvab vähemalt kolm last, kelle eest makstakse lapsetoetust. Toetust saab üks vanematest, eestkostja või hooldaja. Uut taotlust lasterikka pere toetuse saamiseks esitada ei ole vaja. Toetus lisandub perele väljamakstavatele toetustele automaatselt.

Näiteks kui peres kasvab kolm last, siis makstakse lastetoetust pere esimese ja teise lapse eest 50 eurot kuus ning pere kolmandale lapsele 100 eurot kuus, millele lisandub lasterikka pere toetus 200 eurot kuus. Sotsiaalkindlustusameti andmetel saab kolmelapseline pere kokku 400 eurot kuus.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes