12.08.2022 Reede

Toiduaine- ja joogitööstused saavad septembrist taotleda investeeringutoetust

Maaeluminister Urmas Kruuse allkirjastas määruse, millega toetatakse toiduaine- ja joogitööstuste energia varustuskindluse tagamiseks tehtavaid investeeringuid.

Taotlusvooru eelarveks on kavandatud ligikaudu 14 miljonit eurot.
Taotlusvooru eelarveks on kavandatud ligikaudu 14 miljonit eurot. Foto: pexels

Maaeluminister Urmas Kruuse usub, et Eesti rahva toitmine on tähtis julgeolekuküsimus.

„Toiduainetööstusel on meie igapäevases turvalisuses oluline roll täita, sest  nemad katavad meie toidulaua igapäevaselt,“ põhjendas Kruuse oma arvamust. Ta on kindel, et selleks, et suurendada toidujulgeolekut, tuleb vähendada toidu- ja joogisektori sõltuvust väljastpoolt hangitud energiasisenditest, näiteks fossiilkütustest. „Arvestades toiduvarustuskindluse olulisust ning tagamaks ettevõtete toimepidevus muutunud oludes, on riik omalt poolt ettevõtjatele appi tulnud,“ ütles Urmas Kruuse.

Urmas Kruuse rääkis, et meetme väljatöötamise jaoks on tehtud koostööd erinevate ettevõtjate ja esindusorganisatsioonidega.

„Ministeeriumi kiire reageerimine võimaldab ettevõtjatel lähiajal investeeringutega alustada ja talvisele perioodile paremini valmistunult vastu minna. Mul on hea meel, et kogu väljatöötamisprotsess on liikunud nii kiiresti, et saame avada investeeringutoetuse taotlusvooru juba septembrikuus,“ lisas maaeluminister Kruuse.

Investeeringutoetust saavad taotleda ettevõtjad, kelle põhitegevusala on toiduainete tootmine või joogitootmine. Toetust saab taotleda energia varustuskindluse tagamiseks vajaliku seadme ostmiseks või ehitise ehitamiseks. Samuti toetatakse generaatori ostmist, mida saab kasutada vajadusel ajutise vooluallikana. Taotlusi saab PRIA e-teenuse keskkonna kaudu ajavahemikus 14.09 - 28.09.2022.

Toetuse maksimaalne suurus mikro- või väikeettevõtjale on kuni 250 000 eurot. Keskmise suurusega ettevõtjatele ja suurettevõtjatele on maksimaalne toetus kuni 500 000 eurot. Taotlusvooru eelarveks on kavandatud ligikaudu 14 miljonit eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!