07.06.2023 Kolmapäev

Riik suurendas maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise toetust

Regionaalminister Madis Kallas allkirjastas määruse, millega suurendati investeeringutoetust maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamiseks – alates augustist saavad ettevõtjad taotleda meetme raames kuni 200 000 eurot.

Alates augustist saavad ettevõtjad taotleda meetme raames kuni 200 000 eurot.
Alates augustist saavad ettevõtjad taotleda meetme raames kuni 200 000 eurot. Foto: pixabay

"Kuna Eestis on palju mikroettevõtjaid, siis on väga tähtis neid toetada. Toetusega aitame ettevõtjatel investeerida kaasaegsetesse tehnoloogilistesse lahendustesse, mis parandavad ettevõtete konkurentsivõimet ja annavad võimaluse luua maale uusi töökohti," selgitas regionaalminister Madis Kallas.  

Lisaks pikendatakse 2021. aasta taotlusvoorus toetust saanud projektide elluviimise tähtaega kuue kuu võrra. Pikendus kehtib ettevõtjatele, kes on viinud projekti mahust ellu vähemalt 50 protsenti.

Muudatus on abiks ettevõtjatele, kellel on projekt pooleli ja kes kriiside tõttu vajavad lisaaega projekti täideviimiseks,

lisas regionaalminister.

Mitmekesistamise toetust saab kasutada uute masinate ja seadmete ostmiseks ning tootmishoonete või teenindusruumide ehitamiseks.

Pilootprojektina pakub põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) oma klientidele uue teenusena juhendamist, et aidata kliente mitmekesistamise toetuse taotluse esitamisel, nii enne taotluse esitamist kui ka taotluste vastuvõtuperioodi ajal. PRIA töötajatel on ülevaade kogu toetuse taotlemise protsessist ehk elukaarest. Selle väärtusliku teadmise põhjal saab ette näha võimalikke murekohti, millele juhendaja saab kliendi tähelepanu juhtida – koos saab üle vaadata taotlusel esitatavad andmed ning vajalikud dokumendid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!