29.06.2022 Kolmapäev

PRIA-s algas põllumajandussektori erakorralise toetuse taotlemine

Alates esmaspäevast kuni 6. juulini saab põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti (PRIA) e-keskkonna kaudu esitada põllumajandussektorile mõeldud erakorralise toetuse taotlusi. 

Erakorralist toetust antakse kohandamistoetuse ja riigiabina.
Erakorralist toetust antakse kohandamistoetuse ja riigiabina. Foto: pixabay

Tegemist on kahtlemata olulise abiga Eesti põllumajandussektorile. PRIA on teinud vajalikud ettevalmistused võimalikult sujuvaks taotlemiseks ja ootab kõiki sihtgruppi kuuluvaid tootjaid esitama enda taotlust PRIA e-keskkonnas. Võimalike ootamatuste vältimiseks soovitan taotlemist mitte jätta viimastele päevadele,

ütles PRIA otsetoetuste osakonna juhataja Tanel Trell.

Erakorralist toetust antakse Venemaa Föderatsiooni Ukrainasse sissetungi tõttu suurenenud sisendihindadest ja kehtestatud kaubanduspiirangutest tekkinud majandusliku kahju osaliseks hüvitamiseks.

Toetust saavad taotleda füüsilisest isikust ettevõtjad või juriidilised isikud, kes tegelevad põllumajandustoodete esmatootmisega tegevusvaldkonnas ja keda suurenenud sisendihinnad ja kaubanduspiirangud on negatiivselt enim mõjutanud. 

Erakorralise toetuse eelarve on 11,7 miljonit eurot, millest Eesti riigi osa on 9,1 miljonit. Toetuse kavandatav sektoritevaheline jaotus näeb sealiha tootjatele ette 4,5 miljonit eurot, piimatootmisele 2,51 miljonit eurot, lamba- ja kitsekasvatusele 600 000 eurot, veiseliha tootmisele 2 miljonit eurot, kartuli-, maasika- ja avamaaköögivilja kasvatusele koos köetavate kasvuhoonetega 1,58 miljonit eurot ning broileri-, munakana- ja vutikasvatussektorile 360 000 eurot.

Erakorralist toetust antakse kohandamistoetuse ja riigiabina. Kohandamistoetus makstakse toetusesaajatele välja hiljemalt 30. septembril. Riigiabi väljamaksmise tähtaeg on tänavu 31. detsembril.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!