27.04.2020 Esmaspäev

Ministeerium jagab usulistele ühendustele 2 miljonit tegevustoetust

Usulised ühendused saavad sotsiaalse mõjuga tegevuste jätkamiseks ja koguduste majanduslike raskuste leevendamiseks kokku kaks miljonit eurot toetust, teatas siseministeerium. 

Toetuse saamiseks tuleb usulisel ühendusel esitada siseministeeriumile vajaduspõhine taotlus ja selle vaatab läbi rahvastikuministri poolt moodustatav komisjon.
Toetuse saamiseks tuleb usulisel ühendusel esitada siseministeeriumile vajaduspõhine taotlus ja selle vaatab läbi rahvastikuministri poolt moodustatav komisjon. Foto: Pixabay

Usulistele ühendustele eraldatavaid sotsiaaltoetusi, mida jagatakse ülemaaliste koguduste kaudu, on kokku 2 miljonit eurot, teatas ministeeriumi pressiesindaja BNS-ile.

Toetust antakse eriolukorrast põhjustatud majanduslike raskuste leevendamiseks, et kirikud ja muud usuorganisatsioonid saaksid kriisiolukorras jätkuvalt inimesi toetada, teatas pressiesindaja. Usulistele ühendustele toetuse jagamise põhimõtted on heaks kiidetud valitsuskabineti poolt.

Paljud inimesed on harjunud raskustes just kirikutest abi otsima,

ütles rahvastikuminister Riina Solman.

"Kirikud ja kogudused pakuvad vaatamata eriolukorrale hingetuge ja abi, jätkuvad hädavajalikud kombetalitused, töötavad ka supiköögid ning jagatakse riide- ning toiduannetusi. Samas on kirikutel tavapäraste sissetulekute saamise võimalused olulisel määral ära langenud. Seega on igati mõistetav, et sarnaselt teiste sektoritega toetab riik ka usulisi ühendusi. Riigipoolse toetusega saavad kogudused katta sotsiaalsete tegevustega seonduvaid kulusid, et tagada eriolukorras inimestele abi."

Solmani sõnul näitavad sotsioloogilised uuringud, et kirikud inimeste murede lahendamisel eesliinil, kelle poole abi saamiseks pöördutakse. Koroonapiirangud senistele töövormidele ning suhtlusviisidele, mis kirikute tööd oluliselt mõjutavad, on nõudnud kiiret üleminekut uutele suhtluskanalitele ja abistamisvõimalustele.

Minister lisas, et paljudel suurematel kirikutel on üle Eesti koguduste võrgustikud, mis tagavad ülemaalise toimimise ja koordineeritud tegevuse ka regionaalsest aspektist. „Maakondades tegutsevatesse siseturvalisuse nõukogudesse on kaasatud vaimulikud, kohalikud kirikud ja kogudused tegutsevad hingehoiu- ja sotsiaalvaldkonnas mitte ainult oma koguduse, vaid laiemalt kogukonna heaks. Hinnatud on hingehoiutöö kristlikes hoolekandeasutustes, turvakodudes, haiglates, kaplanaaditöö kinnipidamisasutustes, politseis, kaitseväes, koolides, haiglates ja hoolekandeasutustes, kriminaalpreventsioon ning mitmesugune rehabilitatsioonitöö, samuti õppetöö kristlikes haridusasutustes,“ rääkis Solman.

Toetust võib maksta usulisele ühendusele, mis on kantud usuliste ühenduste registrisse, võttes arvesse selle laiemat sotsiaalset mõju ühiskonnas. Sihistatult on planeeritud raha tegevustele, mis on suunatud raskemas olukorras olevate inimeste aitamisele. Toetuse abil saab usuline ühendus luua ka paremaid võimalusi interneti teel vaimulike teenuste osutamiseks, mille jätkusuutlikkus on oluline nii kriisiolukorras kui ka selle järgselt. Eriolukorrast tulenevate kahjude vähendamiseks välja töötatud usuliste ühenduste toetusmeetme suuruseks on kaks miljonit eurot ning selle jagamise põhimõtted kehtestatakse valitsuse üldmääruse alusel rahvastikuministri määrusega. Toetuse saamiseks tuleb usulisel ühendusel esitada siseministeeriumile vajaduspõhine taotlus ja selle vaatab läbi rahvastikuministri poolt moodustatav komisjon.

Eestis on 595 usulist ühendust, milleks on kirikud, kogudused, koguduste liidud ja kloostrid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference