07.03.2023 Teisipäev

Märtsis saavad ettevõtted taotleda toetust küberturvalisuse parandamiseks

Riigi Infosüsteemi Amet ja EAS/Kredex ühendasutus hakkavad märtsi esimeses pooles jagama toetusi mitme teatud sektori väikese- ja keskmise suurusega tööstusettevõtetele, teatab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda. Toetust saavad taotleda hulgi-​ ja jaekaubandusettevõtjad, ehitusettevõtjad, veondus ja laondusettevõtjad ning info- ja sideettevõtjad.

RIA ja EAS/Kredex korraldavad toetuse vastu huvi tundvatel tööstusettevõtetele infotunni, kus tutvustatakse toetuse taotlemise protsessi ja tingimusi.
RIA ja EAS/Kredex korraldavad toetuse vastu huvi tundvatel tööstusettevõtetele infotunni, kus tutvustatakse toetuse taotlemise protsessi ja tingimusi. Foto: pixabay

Toetuse abil saavad Eesti väikese ja keskmise suurusega tööstusettevõtjad välise nõustaja kaasabil hinnata IT-süsteemide küberturvalisuse taset ja astuda esimesi samme kaitsmaks ettevõtet küberrünnakute ja nendega kaasnevate kahjude vastu.

Toetuse taotlemist tutvustav infopäev toimub 13. märtsil kell 10.30-12.00. Info ja registreerumine SIIN.

„Küberintsidendid teevad ettevõtetele haiget, rünnakud võivad tööstusettevõtte tootmise katkestada või arvepettuse järel rahalist kahju tekitada. Seetõttu soovime Euroopa Liidu toel katsetada, kas digi- ja rohepöörde kõrval võiks üks küberpöörde toetus innustada väiksemaid ettevõtteid panustama enese küberturbesse. Küberpööre on esimeseks sammuks ettevõtetele küberturvalisuse teel,“ ütles RIA teaduse- ja koordineerimisosakonna juhataja Lauri Tankler.

Ta lisas, et küberpöörde pilootprojekt on kaheastmeline. „Esimese tegevussuunana pakume ettevõtetele kuni 10 000 euro suurust süsti, et nad kaardistaksid ära oma küberturvalisuse hetkeseisu ning saaksid ülevaate kõige põletavamatest puudustest ja parandusettepanekutest. Kui see faas on läbitud, siis avaneb neil võimalus taotleda kuni 50 000 eurot, et teise tegevussuuna osana neile tehtuid soovitusi päriselt ellu viia. Ehk siis tuleb esmalt lasta hinnata oma küberturvalisust ja siis juba astuda konkreetseid samme selle parendamiseks,“ lausus Tankler.

Selleks, et toetusele vastavaid tööstusettevõtteid aidata, leiab RIA kodulehelt infot Eestis tegutsevatest küberturvalisuse ettevõtetest, kelle abil vastav hindamine ehk teekaart luua. RIA veebist leiab ka näidise ja juhendi, mida peab küberturvalisuse hindamise teenust osutavad pakkujad seda tehes silmas pidama ja millist metoodikat kasutama.

Mõlema toetuse taotlemisel on toetus taotlevate ettevõtete omafinantseeringu osakaal 50%.

Millised ettevõtted saavad toetust taotleda?

  • Ettevõtjad, kes soovivad tõsta küberturvalisuse alast teadlikkust ning juurutada lahendusi, mis aitavad kaitsta küberrünnakute ja nendest tingitud kahjude eest.
  • Toetust saavad taotleda Eesti äriregistrisse kantud väikesed-​ ja keskmise suurusega ettevõtjad: tööstusettevõtjad (EMTAK B, C), hulgi-​ ja jaekaubandusettevõtjad (EMTAK G), ehitusettevõtjad (EMTAK F), veondus ja laondusettevõtjad (EMTAK H), info- ja sideettevõtjad (EMTAK J).
  • Ettevõtja taotluse esitamisele eelneva kahe majandusaasta keskmine müügitulu vastavalt äriregistrile esitatud majandusaasta aruannetele on taotleja põhitegevusalal Eestis vähemalt 200 000 eurot.
  • Projekti tegevused peavad toimuma Euroopa Liidu liikmesriigis või Euroopa Majanduspiirkonna riikides (Norra, Island, Liechtenstein). Taotleja ettevõtja üle kontrolli omav ettevõtja peab samuti olema registreeritud EL või EEA piirkonnas.
  • Sektorid, mille ettevõtted toetust taotleda ei saa.
RIA ja EAS/Kredex korraldavad toetuse vastu huvi tundvatel tööstusettevõtetele infotunni, kus tutvustatakse toetuse taotlemise protsessi ja tingimusi. Infotund toimub märtsi alguses. Täpsem info on peatselt leitav kübertoetuse kodulehelt https://eas.ee/grants/kybertoetus/.
banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255